صنعت کار » بررسی ظرفیت های توسعه بازار خدمات مخابرات ماهواره ای با حضور شرکت های فعال

در ادامه نشست‌های فنی سازمان فضایی ایران با نقش آفرینان صنعت فضایی کشور انجام یافت؛

بررسی ظرفیت های توسعه بازار خدمات مخابرات ماهواره ای با حضور شرکت های فعال

در ادامه نشست‌های فنی سازمان فضایی ایران با نقش آفرینان صنعت فضایی کشور، ظرفیت های توسعه بازار خدمات مخابرات ماهواره ای با حضور مدیران ارشد شرکت های ارایه دهنده این خدمات (SAP) مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش “صنعت کار”، علی صادقی نائینی معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی این سازمان با اشاره به ظرفیت های توسعه بازار خدمات مخابرات ماهواره ای گفت: مخابرات ماهواره ای در سطح جهان دارای بازار گسترده ای از خدمات بوده و اپراتورهای بین المللی و منطقه ای، حجم اقتصاد قابل توجهی در این حوزه دارند.

صادقی نائینی گفت: با توجه به اینکه پروانه اپراتوری بهره برداری از ماهواره مخابراتی در آینده نزدیک توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات صادر خواهد شد، لذا در این نشست ظرفیتی که با صدور پروانه مذکور به منظور ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاران در حوزه مخابرات ماهواره ای کشور ایجاد خواهد شد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران ضمن تاکید بر لزوم توسعه خدمات مبتنی بر ماهواره در کشور توسط بخش خصوصی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد سازمان فضایی ایران در این خصوص، مشکلات و چالش‌های پیش‌روی شرکت های SAP به منظور توسعه بازار خدمات مخابرات ماهواره ای در کشور مورد بررسی قرار گرفت که از جمله مواردی که شرکت های SAP بدان اشاره داشتند تقاضای افزایش پهنای باند در اختیار سازمان فضایی به منظور بهره برداری این شرکت ها از پهنای باند مذکور جهت ارایه خدمات ماهواره ای به کاربران نهایی در حوزه های مختلف از جمله شبکه بانکی و ارتباطات روستایی بود.
وی افزود: مقرر شد در جلسات آتی بر روی میزان پهنای باند مورد نیاز شرکت های SAP بحث و تبادل نظر صورت پذیرد تا با همکاری و تعامل لازم و تلاش حداکثری، نیاز مورد نظر رفع شود.
منبع:روابط عمومی سازمان فضایی ایران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات