صنعت کار » واحدهای وزارت صمت به استفاده از تولید و خدمات ایرانی مکلف شدند

بر اساس ابلاغیه وزیر صنعت ،معدن و تجارت؛

واحدهای وزارت صمت به استفاده از تولید و خدمات ایرانی مکلف شدند

وزیر صنعت ، معدن و تجارت به همه واحدها و سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه ابلاغ کرد که از خرید کالا و استفاده از خدمات خارجی خودداری کنند.

به گزارش “صنعت کار” با بروز شدن فهرست تولیدات و خدمات داخلی در پورتال وزارت صنعت ، معدن و تجارت کلیه واحدها ، سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه این وزارتخانه مکلف شدند با مراجعه به فهرست یاد شده از خرید کالای خارجی و خدماتی که نام آنها در فهرست مذکور درج شده است خود داری و مراقبت و نظارت داشته باشند تا پیمانکاران آنان نیز این موضوع را رعایت کنند .
گفتنی است طبق یکی از بندهای قانونی ، ارجاع کلیه فعالیتهای خدماتی ( فنی و مهندسی ) ، ساخت ،‌ نصب و تامین کالاهای مورد نیاز فقط به شرکتهای ایرانی دارای صلاحیت مجاز است و در صورت عدم ارائه خدمات و کالاهای مورد نظر از سوی شرکتهای ایرانی ، صرفا با رعایت ماده ۴ قانون مذکور ( هماهنگی با وزارت صنعت ، معدن و تجارت ) می تواند با مشارکت ایرانی – خارجی یا خارجی واگذار شود .
گفتنی است بروز رسانی فهرست تولیدات و خدمات داخلی که در پورتال وزارت صنعت ،معدن و تجارت درج شده است به دنبال تکلیف ماده ۳ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور وبا همکاری انجمن ها و تشکلهای مربوط صورت گرفت .
این فهرست ازطریق آدرس : www.mimt.gov.ir\tavanmandi قابل مشاهده است .

منبع:شاتا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات