صنعت کار » افزایش بهای برخی مسکوکات طلا در بازار

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدیدبه سه میلیون و 796 هزار تومان رسید؛

افزایش بهای برخی مسکوکات طلا در بازار

بهای برخی مسکوکات طلا امروز(دوشنبه) در بازار آزاد تهران افزایش یافت و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 10 هزار تومان رشد به سه میلیون و 796 هزار تومان رسید.

به گزارش “صنعت کار”، تا ظهر امروز بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم و نیز سکه گرمی نسبت به پایان معاملات دیروز تغییری نداشته است؛ سکه طرح قدیم سه میلیون و ۴۰۳ هزار تومان و سکه گرمی ۴۹۱ هزار تومان به فروش می رود.
با این حال، نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۱۰ هزار تومان رشد قیمت داشته اند؛ نیم سکه یک میلیون و ۷۲۶ هزار تومان و ربع سکه ۹۰۱ هزار تومان به خریداران عرضه شده است.
در بازارهای جهانی نیز بهای هر اونس طلا با سه دلار و ۷۶ سنت افزایش یک هزار و ۱۸۸ دلار و ۵۱ سنت عرضه می شود اما هر گرم طلای خام ۱۸ عیار با افت ناچیز ۴۰۰ تومانی ۲۹۰ هزار و ۶۶۰ تومان در بازار تهران قیمت خورده است.

سنا در غیاب دلار
امروز، نخستین روزی بود که سامانه نظارت ارز (سنا) نرخ دلار حذف و یوان چین جایگزین آن شد؛ در این سامانه که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارز بر مبنای معاملات ثبت شده در صرافی های مجاز کل کشور است، قیمت فروش هر یورو ۹۲ هزار و ۶۳۵ ریال، یوان چین ۱۱ هزار و ۸۳۳ ریال و درهم امارات ۲۲ هزار و ۵ ریال ثبت شده است.
این در حالی است که میانگیین قیمت خرید این ارزها به ترتیب هر یورو ۹۵ هزار و ۸۰۲ ریال، یوان چین ۱۱ هزار و ۷۴۶ ریال و درهم امارات ۲۱ هزار و ۶۳۸ ریال اعلام شده است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات