صنعت کار » تمایل چین به نفتکش های ایرانی برای تامین نفت خود

با وجود بازگشت تحریم‌های اقتصادی آمریکا عملیاتی می شود؛

تمایل چین به نفتکش های ایرانی برای تامین نفت خود

چین برای حفظ واردات نفت از ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، به استفاده از نفتکش‌های ایرانی روی آورد.

به گزارش “صنعت کار”از رویترز از پکن، خریداران چینی نفت ایران برای حمل محموله‌های خود، به استفاده از نفتکش‌های متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران روی آورده‌اند تا با وجود بازگشت تحریم‌های اقتصادی آمریکا، بتوانند به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

به گفته چهار منبع تجاری، شرکت ژوهای ژنرنگ، یک معامله‌گر نفتی دولتی چین و شرکت سینوپک، بزرگ‌ترین پالایشگر نفت آسیا، در توافق بلندمدت صادرات نفت با شرکت ملی نفت ایران، به بندی استناد کرده‌اند که به آنها امکان می‌دهد از نفتکش‌های شرکت ملی نفتکش استفاده کنند.

یکی از منابع که یک مدیر ارشد نفتی در پکن مدعی شد که این رویکرد به تازگی آغاز شده و تقریبا خواسته همزمان دو طرف بوده است.

بر اساس داده‌های کشتیرانی، در ماه ژوئیه امسال همه ۱۷ نفتکش حامل نفت ایران به چین، تحت مدیریت شرکت ملی نفتکش ایران بوده‌اند. در ماه ژوئن، هشت نفتکش از ۱۹ نفتکش حامل نفت ایران به چین، تحت مدیریت چینی‌ها بود.

یک مدیر نفتی دیگر چینی گفت: این نخستین بار نیست که شرکت‌ها از این گزینه استفاده می‌کنند؛ هر گاه نیاز باشد، خریداران می‌توانند از آن استفاده کنند.

به گفته چهار منبع یاد شده، با توجه به توافق‌های اخیر کشتیرانی، انتظار می‌رود سطح محموله‌های صادراتی نفت ایران به چین تا ماه اکتبر امسال در سطح کنونی باقی بمانند.

منبه :شانا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات