صنعت کار » طرح آبیاری تحت‌فشار در اهواز کلید خورد

با حضور وزیر کشاورزی؛

طرح آبیاری تحت‌فشار در اهواز کلید خورد

با حضور وزیر کشاورزی پروژه آبیاری تحت فشار قطره‌ای در راستای صرفه‌جویی در آبیاری نخیلات و مزارع در منطقه بیوض اهواز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش “صنعت کار”، دیروز یکم شهریورماه در سفر محمود حجتی به استان خوزستان پروژه آبیاری تحت فشار قطره‌ای در راستای صرفه‌جویی در آبیاری نخیلات و مزارع در منطقه بیوض اهواز به بهره‌برداری رسید.

هدف از بهره‌برداری از پروژه آبیاری تحت فشار قطره‌ای در شهرستان اهواز، افزایش تولید محصولات با کمک ارتقای راندمان کاربرد آب هم‌چنین کاهش هزینه‌ها و افزایش عملکرد تولید محصول در سطح است.

اعتبار این پروژه ١٨ میلیارد و ١٧٨ میلیون ریال است که پنج میلیارد ریال آن توسط بخش خصوصی هزینه شده است. با اجرای این پروژه حدود ۴۰۰۰ متر مکعب آب در هر هکتار ذخیره می‌شود.

این طرح با مجموع مساحت ۲۴۰ هکتار متعلق به شرکت دام گستران کانون است و در آن سیستم آبیاری تحت فشار موضعی به مساحت ۶۸.۱۸ هکتار و سیستم بارانی کلاسیک ثابت با آبپاش متحرک به مساحت۱۷۲ هکتار اجرا شده است.

امروز بخش آبیاری قطره‌ای این پروژه به بهره‌برداری رسید و بخش آبیاری با سیستم بارانی آن نیز حدود ٩٥ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در شهریورماه به بهره‌برداری خواهد رسید.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات