صنعت کار » عملیات مرحله چهاردهم پمپاژ آب شرب از سد لار به تهران آغاز شد

به منظور تامین آب شرب کلان شهر تهران؛

عملیات مرحله چهاردهم پمپاژ آب شرب از سد لار به تهران آغاز شد

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد لار گفت: بدلیل کاهش تراز آب دریاچه سد لار و به منظور تامین آب شرب کلان شهر تهران، تغییر سیستم انتقال آب از حالت ثقلی به پمپاژ با مانور دریچه های ایستگاه پمپاژ و تأسیسات کلان انجام گردید.

به گزارش”صنعت کار” ، مفید اصغری با بیان این مطلب اظهار کرد:‌ از اول شهریورماه امسال و با کاهش تراز آب مخزن سد لار، آب شرب شهر تهران با استفاده از عملیات پمپاژ تامین می شود.

وی با بیان اینکه هر ساله با کاهش تراز آب دریاچه و رسیدن به تراز ۲۴۷۲٫۵۰ متر ، مانور دریچه های مذکور الزامی می باشد، ادامه داد: با کاهش تراز و سطح آب مخزن سد لار امکان انتقال ثقلی آب شرب به تهران وجود ندارد و به همین دلیل عملیات انتقال آب از طریق پمپاژ آغاز می شود که امسال نیز این عملیات از اول شهریورماه اجرایی شد.

مفید اصغری اضافه کرد:‌ به طور معمول استفاده از پمپاژ از ابتدای پاییز آغاز و تا اواسط بهار سال بعد ادامه می یابد و زمانی که آب به سطح مورد نظر رسید، پمپ های مورد استفاده قطع شده و آب به شکل ثقلی منتقل می شود که این وضعیت بستگی به میزان بارش و حجم آب ذخیره شده در مخزن سد دارد.

وی در پایان گفت: در سال گذشته عملیات پمپاژ از بیستم آبان ماه انجام شد، اما در سال جاری به دلیل کاهش حجم مخزن سد لار این عملیات ۸۰ روز زودتر از سال قبل و از ابتدای شهریورماه آغاز گردید.
منبع: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات