صنعت کار » ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به 637 مگاوات رسید

آخرین وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان مردادماه؛

ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور به ۶۳۷ مگاوات رسید

از تيرماه سال 88 تا پایان مردادماه سال 97 حدود دو ميليارد و 459 ميليون کيلووات ساعت برق از محل انرژی‌های نو توليد شده که اين ميزان باعث صرفه‌جويي 541 ميليون ليتری مصرف آب در کشور شده است.

به‌گزارش “صنعت کار”، از تيرماه سال ۱۳۸۸ تا پایان مردادماه سال ۹۷، دو ميليارد و ۴۵۹ ميليون کيلووات ساعت از منابع تجديدپذير انرژي توليد شده که اين ميزان توليد برق از محل انرژي‌هاي تجديدپذير توانسته از انتشار حدود يک ميليون و ۶۹۷ هزار تن گاز گلخانه‌ای بکاهد.
همچنين اين ميزان توليد انرژي‌هاي نو باعث شده ۶۹۸ ميليون مترمکعب از مصرف سوخت‌هاي فسيلي در کشور که جزو عوامل اصلي آلايندگي هوا در کشور است، کاسته شود.
اين حجم از توليد انرژی‌های نو باعث صرفه‌جویی ۵۴۱ ميليون ليتری مصرف آب در سال‌هاي اخير شده است.
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون ۴۳۷ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی‌های نو کشور نیز به ۶۳۷ مگاوات رسیده است. همچنین انرژی‌های تجدیدپذیر موجب اشتغال ۴۳ هزار و ۶۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور شده است.
بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که در حال حاضر ۴۶ درصد نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور از نوع بادی، ۳۵ درصد از نوع خورشیدی، ۱۵ درصد از نوع برقآبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و دو درصد نیز از نوع زیست توده است.
منبع:پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات