صنعت کار » نبض بورس در دست پتروشیمی هاست

نبض بورس در دست پتروشیمی هاست

شاخص بورس تهران روز چهارشنبه با نقش آفرینی شرکت های پتروشیمی در آخرین روز معاملاتی هفته رشد را تجربه کرد.

به گزارش “صنعت کار”، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روزچهار شنبه( ۷ شهریور ماه ) با افزایش ۷۰۶ واحدی به رقم ۱۳۷ هزار و ۷۴۲ واحد رسید.ارزش کل معاملات این روز بورس تهران در حالی به بیش از ۹۲۶ میلیارد و ۴۱۴ میلیون  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳ میلیارد و ۷۴۸ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶۸هزار و ۵۷۷ نوبت داد و ستد بود.شاخص کل هم ‌وزن با افزایش ۲۲۷ واحدی عدد ۲۱ هزار و ۳۵۵ واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۶۹۶ واحدی به رقم  ۱۴۶ هزار و ۳۹۹ واحد دست یافت. همچنین شاخص بازار اولدر حالی با افزایش ۲۱۰ واحدی به رقم ۱۰۱ هزار و ۲۹۱ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۸۹۵ واحدی عدد  ۲۷۳ هزار و ۷۲۶ واحد را به نمایش گذاشت.

روز مذکور همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۶ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۵۵۶ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۳۱۱واحد ، بانک ملت با ۲۳۸ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۲۱ واحدافزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  فولاد مبارکه با ۸۲ واحد،ملی صنایع مس ایران با ۷۷ واحد و فولاد خوزستان با ۵۶ واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

بر پایه این گزارش ،روز یاد شده در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۳۶۰ میلیون سهم بانک ملت به ارزش بیش از ۴۴.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی بازارگردان این سهم همراه بود. در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان نیز ۱۹۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۷.۵ میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد. در پتروشیمی جم اما  ۹۵ میلیون سهم به ارزش ۱۳۵ میلیارد و ۷۳۶ میلیون تومان کد به کد شد.

همین وضعیت در پتروشیمی شیراز با کد به کد شدن ۵۰ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲۰ میلیارد تومان تکرار شد. همچنین در پتروشیمی کرمانشاه نیز  ۳۵ میلیون سهم به ارزش ۱۷ میلیارد تومان کد به کد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات