صنعت کار » 44 حلقه چاه غیر مجاز درتهران بزرگ پر و مسلوب المنفعه شد

با حجم تخلیه 1.3میلیون متر مکعب؛

۴۴ حلقه چاه غیر مجاز درتهران بزرگ پر و مسلوب المنفعه شد

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی ماه مرداد با انسداد 44 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 1.3 میلیون متر مکعب جلوگیری شد.

به گزارش “صنعت کار”علیرضا نیکنام” با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی یک ماه گذشته ۴۴ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران، شمیرانات و پردیس در مجموع به عمق ۱۴۶۰ متر و با دبی ۶۴٫۵ لیتر برثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۱٫۳ میلیون متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی ۱۲ مورد احکام قضایی اخذ شده، ۱۸ مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی،۱ مورد توقیف دستگاه حفاری، ۲۴ مورد احکام قضایی اخذ شده، ۴۶ مورد کنترل بهره برداری ، ۸۸ مورد چاه غیر مجاز شناسایی ۸۸ مورد منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب ۲۱ دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
منبع:شرکت سهامی آب منطقه ای تهران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات