صنعت کار » همکاری های گسترده برای تامین یوتیلیتی فازهای 1 و 2 پتروشیمی در عسلویه

محمدرضا سمیعی عنوان کرد؛

همکاری های گسترده برای تامین یوتیلیتی فازهای ۱ و ۲ پتروشیمی در عسلویه

مدیر عامل پتروشیمی دماوند گفت: پتروشیمی های دماوند و مبین همکاری های گسترده ای برای تامین یوتیلیتی فازهای 1 و 2 پتروشیمی در منطقه عسلویه دارند.

]به گزارش “صنعت کار”محمدرضا سمیعی مدیر عامل پتروشیمی دماوند در نشستس خبری پیش از افتتاح رسمی نیروگاه فاز اول این مجموعه در جمع خبرنگاران گفت: دماوند تامین کننده یوتیلیتی برای ۲۴ طرح پتروشیمی فاز دوم عسلویه است که پس از اتمام سه فاز آن باید ۲ هزار مگاوات برق ، ۴۰۰ هزار مترمکعب انواع آب صنعتی و ۶۵۰ هزار متر مکعب اکسیژن برای واحد های متانول ، ۱۸۹۰ تن بخار و واحد جمع آوری پساب راه اندازی کند.
بر این اساس در افتتاح رسمی توسط ریاست‌جمهوری شاهد افتتاح بخشی از فاز اول یعنی ۶۴۸ مگاوات برق و ۷۸۰ تن بخار خواهیم بود که برای آن ۳۰۵میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است و ۸۴۰ میلیارد تومان فروش برای پتروشیمی دماوند خواهد داشت.
سمیعی در مورد تبادل گاز و بخار بین دو تامین کننده یوتیلیتی برای پتروشیمی های عسلویه گفت: از طریق خط لوله حدود ۳۰۰ هزار مترمکعب با پتروشیمی مبین ارتباط گازی خواهیم داشت و در حال حاضر ۶۰ تن بخار برای پتروشیمی مبین ارسال می کنیم که به فاز یک پتروشیمی می دهد و خط اکسیژن و نیتروژن و آب DM نیز بین پتروشیمی دماوند و پتروشیمی مبین برقرار خواهد شد.
وی در ادامه در مورد راه های ارتباطی برق با منطقه افزود: در حال حاضر سه راه ارتباطی برای تبادل برق وجود دارد یکی از این راه‌ها پست تطبیقی ۱۰۰ مگاوات با پتروشیمی مبین و دیگری اتصال به شبکه ۱۳۲ کیلو ولت و راه سوم اتصال به برق سراسری است که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.
گزارشگر:فرزین سوادکوهی
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات