صنعت کار » افتتاح3طرح پتروشیمی در منطقه عسلویه

دقایقی قبل و با حضور رییس جمهور؛

افتتاح۳طرح پتروشیمی در منطقه عسلویه

با حضور رییس جمهوری دقایقی قبل 3 طرح پتروشیمی در عسلویه به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش “صنعت کار”، طرح های پتروشیمی‌های مرجان، فاز سوم پردیس و فاز ۱ نیروگاه پتروشیمی دماوندبا حضور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، بیژن زنگنه وزیر نفت و مقام های عالی کشور امروز سه شنبه(۱۳ شهریور ) بطوررسمی افتتاح شد.
ساخت فاز سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس که از سال ۱۳۹۰ آغاز شددر مجموع سالانه ظرفیت تولید ۱میلیون و هفتصد و پنجاه و پنج هزار تن اوره و آمونیاک را دارد که روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود.
گفتنی است که با بهره برداری رسمی از فاز سوم پتروشیمی پردیس، این مجتمع به بزرگترین تولیدکننده اوره و آمونیاک منطقه خاورمیانه و جهان با ظرفیت تولید سالانه پنج میلیون و ۲۶۵ هزار تن اوره و آمونیاک تبدیل می شود .سرمایه گذاری این طرح ۲۸۵ میلیون یوروارزی و ۸۶۰۸ میلیارد ریال برآورد شده است.
پتروشیمی مرجان
بر اساس این گزارش، عملیات ساخت طرح متانول مرجان نیز با ظرفیت تولید سالانه ۱ میلیون و ششصد و پنجاه هزارتن در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و از چندی پیش تولید اولیه خود را آغاز کرده است.
گفتنی است که این طرح پتروشیمی۲۵۰ نفر اشتغالزایی را در دوران بهره برداری خواهد داشت.سرمایه گذاری این طرح ۴۱۴ میلیون یورو ارزی و۸۶۰۰ میلیارد ریالی بوده است.
دماوند تامین کننده یوتیلیتی فاز دوم پتروشیمی
همچنین قرار است فاز ۱ نیروگاه پتروشیمی دماوند نیز با هدف تامین برق و بخار۲۴ مجتمع پتروشیمی مستقر در فاز۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس با حضور رییس جمهوری بطور رسمی وارد مدار تولید شود.
فاز اول نیروگاه دماوند با ظرفیت نصب شده ۶۴۸ مگاوات و توان تامین ۵۴۰ مگاوات برق مورد نیاز مجتمع ها از طریق ۴ دستگاه توربین ژنراتور گازی فراهم شده و سرمایه گذاری طرح ۳۰۵ میلیون یورو است .
بر پایه این گزارش، این واحد اکنون برق مورد نیاز مجتمع های مهر، مروارید، کاوریان، انتخاب، تخت جمشید، مرجان، بوشهر، مخازن سبز عسلویه و واحد های آبگیر و یونیت اول واحد تفکیک هوای فشرده را تامین کرده است.
واحد بخار فاز۱ نیروگاه دماوند
این نیروگاه با توان تولیدی ۲ بولر اصلی و ۱ بولر کمکی بازیافت حرارتی ظرفیت تولید ۷۸۰ تن بخار را در ساعت فراهم کرده است و بخار مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی مهر،مروارید، کاویان و مرجان را تامین می کند و در آینده نیز نیاز سایر طرح های در حال ساخت در فاز ۲ را تامین خواهد کرد.
گزارشگر:فرزین سوادکوهی
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات