صنعت کار » 10 هزار میلیارد تومان در آب غرب کشور هزینه شد

وزیر نیرو:

۱۰ هزار میلیارد تومان در آب غرب کشور هزینه شد

وزیر نیرو گفت: 100 هزار میلیارد ریال برای حوزه آب غرب کشور از منابع عمومی هزینه شده که باید این گونه کارها و خدمات با همکاری رسانه ها به اطلاع افکار عمومی رسانده شود.

وی گفت: مسوولان در شرایط کنونی به منظور مقابله با دشمن، باید گره ها و مشکلات اقتصادی را موشکافی کنند و در کنار آن خدمات نظام از جمله سرمایه گذاری های هزاران میلیاردی را به اطلاع مردم برسانند.
اردکانیان با بیان اینکه رسانه ها در انعکاس خدمات صنعت آب و برق به مردم نقش اساسی داشته باشند، اضافه کرد: جمهوری اسلامی درگیر جنگ همه جانبه اقتصادی شده که از سوی یک اتاق فکر قوی اقتصادی و از جانب برخی قدرت های استکباری جهان هدایت می شود.
او با بیان اینکه دشمنان در کنار این جنگ اقتصادی، یک جنگ رسانه ای دیگری را برای ایجاد اضطراب، یاس و نامیدی در بین مردم در پیش گرفته اند، افزود: آنان می خواهند با بدبین کردن مردم نسبت به برنامه های دولت و نظام، نوعی یاس و ناامیدی در کشور و از جمله در میان اقشار ملت ایجاد کنند.
وزیر نیرو تاکید کرد: این جنگ از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا با استفاده از منابع مالی قارون های منطقه هدایت می شود که غفلت از این جنگ بیشترین آسیب را به کشور می زند.
اردکانیان در ادامه به موضوع آب در کردستان اشاره کرد و یادآور شد: گزارش تفصیلی از افزایش تخصیص سهم آب این استان آماده کرده ایم که در حال بررسی است ولی تصمیمی خواهیم گرفت که در برخورد با مردم استان و سایر استان‌ها قابل دفاع باشد.
وی افزایش درصد سطح زیر کشت آبی کردستان را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: برخی عقب ماندگی های کردستان در بحث تخصیص آب به سبب مدیریت های اشتباه در ۴۰ سال گذشته است که تلاش می کنیم این مشکل رفع شود.
وزیر نیرو با تاکید بر مهیا کردن زیرساخت‌های لازم برای افزایش سطح زیرکشت آبی این استان، گفت: افزایش درصد سطح زیرکشت آبی یک حقیقت است که باید اتفاق بیفتد.
وی در خصوص پست ۴۰۰ کیلوولت برق در کردستان آن را جزو طرح‌های بلند مدت برق اعلام کرد و یادآور شد: این طرح نیازمند بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است و بدنبال آن هستیم تا از طریق بانک توسعه صادرات این مبلغ را تامین کنیم.
بنا به این گزارش،  اردکانیان روز پنجشنبه به منظور کلنگ زنی و بهره برداری از چند پروژه آب و برق به استان کردستان سفر کرده است.
عملیات اجرایی پست ۲۳۰،۶۳ کیلوولت اتحاد کامیاران با اعتبار اولیه لازم ۵۵۰ میلیارد ریال، امروز با حضور رضا اردکانیان، مرادنیا استاندار کردستان، علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اجرایی این استان نیز آغاز شد.
همچنین با حضور وزیر نیرو سد عباس آباد بانه با یک هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید، بازدید از سد ژاوه و بازدید هوایی از سامانه انتقال آب از سد آزاد از دیگر برنامه های وزیر نیرو در سفر به کردستان است.
۶۲۸ هزار مشترک از خدمات شرکت برق کردستان بهره مند هستند که ۹۵ درصد آنها را مشترکان خانگی و تجاری تشکیل می دهند؛ ضمن اینکه بخش صنعت و کشاورزی استان نیز به ترتیب حدود چهار و یک درصد مشترکان را شامل می شوند.
ظرفیت تولید روزانه برق در کردستان ۴۶۰ مگاوات بوده و ضریب نفوذ برق در بخش شهری این استان ۱۰۰ درصد است و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار هم از نعمت برق برخوردار هستند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات