صنعت کار » واردات ۲۰۰ میلیون دلار موز به کشور در ۵ ماه آغاز سال

بررسی آمار گمرک نشان می دهد؛

واردات ۲۰۰ میلیون دلار موز به کشور در ۵ ماه آغاز سال

طی ۵ ماه آغاز سال جاری، ۲۰۹ هزار و ۶۵۷ تن موز سبز تازه یا خشک کرده به ارزش۲۰۰ میلیون و ۷۷ هزار دلار به کشور وارد شده که نشان از کاهش ۲۸.۴۹ درصدی در وزن و ۱۱.۴۱ درصدی در ارزش دارد.

به گزارش”صنعت کار”، بررسی تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی ایران نشان می دهد، در پنج ماهه نخست سال جاری ۲۰۹ هزار و ۶۵۷ تن موز سبز تازه یا خشک کرده به ایران وارد شده که ارزش آن رقمی در حدود ۲۰۰ میلیون و ۷۷ هزار دلار است.

واردات موز سبز تازه یا خشک کرده به ایران ۱.۵۰ درصد از وزن کل و ۱.۰۶ درصد از ارزش کل واردات به ایران در این مدت را شامل می‌شود.

در مدت مشابه سال گذشته ۲۹۳ هزار و ۱۸۲ تن موز سبز تازه یا خشک کرده وارد شده بود که ۱.۹۸ درصد از کل واردات ایران در آن مدت را به خود اختصاص داده بود.

همچنین ارزش واردات این محصول در میان کل کالاهای وارداتی ۲۲۵ میلیون و ۸۳۴ هزار دلار بود که از لحاظ ارزش نیز ۱.۰۸ درصد از کل ارزش واردات در آن مدت را شامل می‌شد.

به این ترتیب آمار نشان می‌دهد که واردات موز سبز تازه یا خشک کرده در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۲۸.۴۹ درصد و از لحاظ ارزش ۱۱.۴۱ درصد کاهش یافته است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات