صنعت کار » تحریم‌های داخلی را کاهش دهید

درخواست دبير انجمن صنفي شرکتهاي حمل ونقل بين المللي ايران؛

تحریم‌های داخلی را کاهش دهید

شرکتهاي حمل و نقل بين المللي اين روزها شرايط نامطلوبي را سپري مي کنند مشکلاتي اعم ازتامين ارز، سوخت کاميونها، ماليات بر ارزش افزوده شرکتهاي حمل و نقل بين المللي ،مشکلات بيمه تامين اجتماعي و ... که طي ماههاي اخير با آن رو به رو بوده اندو تاکنون نتيجه مطلوبي با توجه به پيگيريهاي انجام شده حاصل نشده است.

به گزارش “صنعت کار”شرايط نامساعد کنوني شرکتهاي حمل و نقل بين المللي محمد جواد عطرچيان دبير انجمن صنفي شرکتهاي حمل ونقل بين المللي ايران را بر آن داشت که بارديگر درخواست هاي حوزه حمل و نقل بين المللي را در ۷ بند با وزير راه و شهرسازي پيرو نامه اي مطرح کنند.
در این نامه آمده است:
حداقل تحریم‌های داخلی را کاهش دهید “

جناب آقای دکتر آخوندی
وزیر محترم و معزز راه و شهرسازی

با سلام و احترامات فائقه،
بخش حمل و نقل بین‌المللی کشور نه توقعات خارج از حدود و اختیارات جنابعالی از شما دارد و نه از شرایط و امکانات کشور غافل است ولی حداقل انتظار آن، این است که کف مطالبات شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی پس از این همه جلسات و مکاتبات متعدد که نه ربطی به تحریم‌ها دارد و نه خارج از توان دولت است، با توجه به شرایط حساس و تحریم‌های کنونی ، عملیاتی گردد.
به نوعی تحریم‌های داخلی، به مراتب بیشتر از تحریم‌های خارجی بر شرکتها فشار وارد آورده و شرایط تعطیلی و بی رمقی را بر آنان تحمیل نموده است. لذا به عنوان فعال سی ساله بخش حمل و نقل بین‌المللی کشور، به خود اجازه می‌دهم از شما عاجزانه تقاضا نمایم از جایگاه وزیر مرتبط و صاحب منصب دولتی در هیئت وزیران، این هفت تقاضای عاجل صنفی بخش را که مدتها در پی جلسات و مکاتبات بی‌انتها در سیستم بوروکراسی اداری کشور معطل و روی زمین مانده است در جهت کمک به تن رنجور و بیمار حمل و نقل بین‌المللی کشور، حداقل در یک دوره زمانی کوتاه مدت یک ماهه با پیگیری‌های شخصی خود عملیاتی فرموده و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایند:

۱- پیگیری عاجل حذف مالیات بر ارزش افزوده بر شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی کشور که چندین سال است که علی‌رغم موافقت هیئت دولت در صحن مجلس هنوز بی جواب مانده است.
۲- کاهش مالیات بر عملکرد شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای از ۲۵ و ۱۸ درصد به ۱۲ درصد به مانند و مشابه شرکتهای حمل و نقل دریایی، هوایی و داخلی و یکسان سازی آنان.
۳- آغاز فوری فروش سوخت به قیمت جایگاه در حد یک باک استاندارد برای کامیونهای ایرانی حامل محمولات صادراتی و ترانزیتی کشور در مرز بازرگان پیرو توافقات اولیه با وزیر محترم نفت.
۴- دستور حل مشکلات بیمه تأمین اجتماعلی شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی کالا با سازمان ذی‌ربط.
۵- تعیین تکلیف عاجل سیستم حواله کرایه حمل و سایر هزینه‌های مرتبط بر فعالیت‌های حمل و نقل بین‌المللی با طرفهای خارجی و با توجه به نظام بانکی کشور.
۶- تعیین تکلیف فوری با سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص نوسانات ارزی و دلاری صورتحساب‌های صادره شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی در چند ماهه اخیر برای جلوگیری از مالیات‌های سنگین آتی بر شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی.
۷- تعلیق موقت تبصره ۲ قانون مقررات تردد وسایل نقلیه خارجی مصوب ۱۲/۴/۱۳۷۳ هیئت وزیران در خصوص اخذ میزان ۱۰ درصد کرایه حمل کالا در صورت حمل کالا با ناوگان خارجی در بخش دریایی و برای تشویق ورود کشتیرانهای خارجی به کشور به مدت دو سال.
جناب وزیر: هفت مورد تقاضای فوق ارتباط نزدیکی با تحریم‌ها و آمریکا نداشته بلکه موضوعات و مشکلات داخلی ما است که در شرایط کنونی و برای کاهش اثرات مخرب تحریم‌ها بر شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی کالا، ضرورت دارد تا تدابیر جدی برای حل و فصل آن در داخل کشور اتخاذ و سریعاً برای بهبود فعالیت شرکتهای حمل و نقل بین‌المللی که خسته و ناتوان از بار این همه مشکلات می‌باشند، عملیاتی و منجر به نتیجه اتخاذ گردد. ایمان راسخ دارم که این مشکلات داخلی قابل حل و فصل بوده و نیاز به عزم جدی مسئولین امر را دارد. شایان ذکر است که موضوعات دیگری نیز در این خصوص از جمله مشکلات گمرکی، قاچاق و … نیز وجود دارد که در فرصتی دیگر به آن پرداخته خواهد شد.
ضمن اینکه در حوزه روابط خارجی حمل و نقل جاده‌ای با کشورهای اتحادیه اروپا باید به استحضار برساند که طی دو ماه گذشته علی‌رغم اعلام رسمی پایبندی اروپا به برجام تعداد صدور ویزای رانندگان و تحویل پروانه‌های تردد کامیونهای ایرانی در اروپا از جانب چند کشور اروپایی، طولانی، به سختی و کاهش یافته است.
«موفق و مؤید باشید»
منبع: روابط عمومي انجمن صنفي شرکتهاي حمل و نقل بين المللي ايران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات