صنعت کار » تحریم ها با راهکارهای داخلی ناکام می ماند

دبیرشورای عالی امنیت ملی در بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو؛

تحریم ها با راهکارهای داخلی ناکام می ماند

دبیرشورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: راهبرد‌های تحریم امریکا را با اتکا به راهکار‌های داخلی، منطقه‌ای و بین المللی ناکام می‌گذاریم.

به گزارش “صنعت کار”، امیر دریابان علی شمخانی، در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل متمرکز شدن فشارهای تحریم های آمریکا بر زندگی روزمره مردم گفت: مجموعه غرب همانگونه که در جریان جنگ تحمیلی با تجهیز متجاوزان به تسلیحات شیمیایی، مردم را با خسارت بزرگی مواجه کرد، هرگز در بکارگیری سخت ترین فشارها برای تحمیل اراده خود به مردم که همان تسلیم است تردید نمی کند.

وی افزود: ملت ما ثابت می کنند همانگونه که امروز صدام در تکریت دفن و بغداد در اختیار نیروهای آزادای خواه منطقه است، راهبرد تحریم های آمریکا نیز با اتکا به راهکارهای داخلی، منطقه ای و بین المللی، راه به جایی نخواهد برد.

شمخانی موضوع اقتصاد را موضوعی گره خورده با مقوله امنیت ملی دانست و گفت: دشمن امروز تلاش می کند تا توانمندی های کشور را آسیب پذیرکند، لذا موضوع اقتصاد موضوعی است که با امنیت ملی گره خورده است.

وی گفت: شورای عالی امنیت ملی همانگونه که در کمیته مقابله با فساد در کنار قوه قضاییه است در اقتصاد نیز هر نقطه ای که دشمن در صدد تضعیف آن است ما در کنار آن خواهیم بود.

دبیرشورای عالی امنیت ملی با اشاره به پیوند صنعت خودرو سازی با مقوله های امنیتی از سال های دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی و تلاش این صنعت برای تولید قطعات مورد نیاز صنایع دفاعی گفت: امروز موضوع تحریم خودرو و صنایع، در دستورکار نافرجام تحریم های آمریکایی هاست اما با توجه به توانمندی های صنعت و خودرو سازی در کشور، می توان در شرایط تحریم موضوع تولید خودرویی با پلت فرم ایرانی را در دستور کار قرارداد، موضوعی که چهل سال است که از آن غفلت شده است و این هدف، امکانپذیر است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات