صنعت کار » سرمایه مجتمع معدنی چادرملو 30 تا 40 درصد افزایش می یابد

سرمایه مجتمع معدنی چادرملو ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می یابد

 مدير امور مالي و اقتصادي مجتمع معدنی چادرملو نیز در جمع خبرنگاران بازار سرمایه با اعلام اینکه به پيشنهاد هيات مديره سرمايه شرکت از محل سود انباشته بزودی 30 تا 40 درصد افزایش می یابد گفت : اين تامين مالي براي هزینه در معدن جديد ، سرمايه گذاري در ساير شركت هاي سرمايه پذير، خريد ماشين آلات تكميلي معدني و جبران مخارج سرمايه اي ناشي از تفاوت قيمت واقعي و براوردي طرح توسعه اي فولاد صرف خواهد شد.

به گزارش “صنعت کار” سید محمود سيدي با تاکید بر ضرورت کنار گیری دولت از قیمت گذاری های دستوری برای تولید کنندگان فولاد گفت : تولید کنندگان محصولات فولاد از دیر باز در تعاملی دو سویه و توافقات مشترک قیمت، قیمت مورد توافق را تعیین می کردند تا نه تولید کننده و نه مصرف کننده متضرر شوند، اما دخالت دولت در قیمت گذاری موجب به وجود آمدن رانت خواری در بازار فولاد گردید . که به نفع هیچ گروهی نیست. وی افزود: در حالی که اکنون هزینه تولید هر کیلو شمش فولاد بیش از ۳ هزارتومان است دولت دستور عرضه این محصول را به قیمت ۲ هزار و ۷ تومان در بورس کالا داده بود . این یک انتظار نابجا و غیر عقلایی است و طبعتاً واحدهای تولید کننده شمش فولاد ترجیح می دهند در این شرایط تولیدات خود را متوقف کنند .
سیدی همچنین با انتقاد از برخی تصمیم گیری های ناپخته و موانع بازدارنده رونق اقتصادی که همگی ناشی از سوء مدیریت داخلی و هیچ ارتباطی با تحریمها ندارد گفت : هر روز تاخیر در راه اندازی کارخانه آهن اسفنجی چادرملو که بدلیل عدم ترخیص تجهیزات این کارخانه که سال گذشته خریداری و وارد گمرک شده است، ۳ ميليارد تومان بار مالی به این شرکت تحمیل می کند .
وي با اشاره به اتمام ذخاير قطعي سنگ اهن کشور تا ۲۰ سال آینده افزود : چادرملو در نظر دارد با همكاري دو شركت گل گهر و فولاد هرمزگان در معادن سنگ آهن استرالیا سرمایه گذاری کند در اين زمينه سه پهنه معدني در اين كشور شناسايي شده كه مجموع ذخایر آن از کل ذخاير سنگ آهن ایران بيشتر است .
مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو، همچنين یکی دیگر از برنامه ای چادرملو را سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت واحدهای فولادی در منطقه مکران عنوان کرد و گفت : چشم اندار ترسیم شده، تضمین کننده آینده فولاد کشور و تدوام بخش فعالیت های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خواهد بود .
وي درخصوص عرضه محصولات در بورس كالا گفت: با توجه به اينكه اساس ارزش یک کالا در بورس بر مبنای عرضه و تقاضا است گفت : ما با عرضه محصولات در بورس کالا موافق هستیم مشروط به اینکه قيمت گذاري ها دستوري نباشد .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات