صنعت کار » کاهش بهای نفت در بازار آسیا

رویترز خبر داد؛

کاهش بهای نفت در بازار آسیا

قیمت نفت بامداد روز دوشنبه در بازار آسیا به دلیل احتمال وضع تعرفه های بیشتر توسط آمریکا بر واردات کالاهای چینی کاهش یافت.

به گزارش”صنعت کار”و به نقل از خبرگزاری رویترز انگلیس، تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین که بزرگ ترین اقتصادهای جهان هستند، احتمال کاهش نرخ رشد اقتصادی و افت مصرف نفت در جهان را افزایش می دهد.
نفت برنت دریای شمال در ساعت ۳۵ دقیقه بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار آسیا به بهای ۷۷ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه معامله شد که نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته ۰٫۲ درصد کاهش داشت.
نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۰٫۳ درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به بهای ۶۸ دلار و ۷۹ سنت در هر بشکه خرید و فروش شد.
«وانگ شیائو» رئیس بخش تحقیقات نفت شرکت تحقیقاتی «گوتائی جانان فیوچرز» واقع در شانگهای چین به رویترز گفت: پس از گزارشی که هفته گذشته نشان داد عرضه جهانی نفت افزایش یافته، نگرانی از کمبود نفت در بازارها فروکش کرد، به ویژه آنکه احتمال کاهش تقاضای نفت در نتیجه تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین نیز بیشتر شده است.
به گفته یک مقام ارشد دولتی در آمریکا، احتمال می رود «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور امروز تعرفه های جدیدی برای واردات حدود ۲۰۰ میلیارد دلار کالا از چین اعلام کند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات