صنعت کار » ارزش فرابورس از 6 هزار میلیارد ریال گذشت

در هفته منتهی به 27 شهریورماه؛

ارزش فرابورس از ۶ هزار میلیارد ریال گذشت

ارزش فرابورس ایران در پایان نیمه اول امسال با داد و ستد بیش از 801 میلیون ورقه بهادار به 6 هزار و 340 میلیارد ریال رسید.

به گزارش”صنعت کار”وبه نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، در هفته منتهی به ۲۷ شهریورماه شاخص کل فرابورس روند صعودی خود را ادامه داد و با ۲۱ واحد رشد در ارتفاع یک هزار و ۸۵۸ واحدی به استقبال آخرین روز کاری نیمه اول سال ۹۷ رفت.
براساس این گزارش با داد و ستد ۴۵۵ میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و ۴۹۷ میلیارد ریال در بازارهای اول و دوم، بیش از نیمی از حجم کل بازارهای فرابورس به این ۲ بازار اختصاص یافت.
در این میان نماد ذوب (ذوب آهن اصفهان) در عین حال که در صدر جدول پربیننده‌ترین نمادها به چشم‌ می‌خورد، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی بازارهای اول و دوم را نیز در اختیار گرفت.
در بین نمادهای فرابورسی عنوان بیشترین افزایش قیمت به نماد «ثغرب» از گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات رسید و پس از آن نماد «سمگا» از گروه هتل و رستوران بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرد.
در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت شیراز و پتروشیمی خراسان بار بیشترین افت قیمتی را به دوش کشیدند.
رصد بازار پایه حاکی از آن است که در تابلوهای الف، ب و ج این بازار بیش از ۵۹۶ میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفته است.
همچنین در تابلو اوراق با درآمد ثابت بیش از ۲ میلیون ورقه نقل ‌و انتقال یافت که ارزشی بیش از ۲ هزار و ۱۶۷ میلیارد ریال را رقم زد.
در همین حال داد و ستد ۶۷ هزار و ۸۱۰ ورقه به ارزش بیش از ۴۳ میلیارد ریال نتیجه مبادلات صورت گرفته در تابلو تسهیلات مسکن بود که اوراق تسه مردادماه ۹۷ با خرید و فروش ۱۸ هزار و ۵۳۴ ورقه به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این میان به دست آورد و علاوه بر این با بیشترین قیمت در میان تسه‌ها یعنی ۶۵۱ هزار ریال مبادله شد.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات