صنعت کار » سرمایه گذاری ایمیدرو در 82 درصد شهرستان های محروم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد:

سرمایه گذاری ایمیدرو در ۸۲ درصد شهرستان های محروم

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معنی ایران (ایمیدرو) گفت: در 48 شهرستان از 108 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور سرمایه گذاری کرده ایم و با احتساب فعالیت های اکتشافی در 41 ناحیه کمتر توسعه یافته، ایمیدرو 82 درصد شهرستان های محروم را پوشش داده است.

به گزارش صنعت کار«مهدی کرباسیان»  افزود: از آغاز دولت یازدهم، ایمیدرو دارای ۴۷ طرح شامل ۱۲ طرح فعال و نیمه فعال و ۳۵ طرح غیرفعال بود.
به گفته این مقام مسئول، از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵، ۱۸ طرح با رقم سرمایه گذاری چهار هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان و پارسال ۲۴ طرح با رقم سرمایه گذاری ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: از آغاز امسال تاکنون ۲ طرح با رقم سرمایه گذاری یک هزار و ۴۶۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و پیش بینی می‏ شود که تا پایان امسال ۱۷ طرح دیگر با مجموع سرمایه‏گذاری ۱۱ هزار و ۹۵ میلیارد تومان نیز به بهره‏برداری برسد.
کرباسیان اظهار داشت: اکنون ۸۶ طرح در کسب و کارهای مختلف معدن و صنایع معدنی در دست اجراست که تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید و مجموع سرمایه گذاری مورد نیاز آنها بیش از ۷۳ هزار میلیارد تومان است.
بنا به این گزارش، کرباسیان پیش از این گفته بود، بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری با همکاری بخش های خصوصی و عمومی از آغاز دولت یازدهم تاکنون در بخش معدن و صنایع معدنی ایران انجام شده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در آخرین گزارش خود اعلام کرد که بیش از سه هزار و ۳۰۰ معدن فعال در کشور وجود دارد؛ ضمن آنکه نزدیک به ۲ هزار معدن نیز در حال تجهیز است.

منبع:ایرنا

ایسنا/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات