صنعت کار » قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۷/۱۰|نفت از ۸۵ دلار گذشت

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۷/۱۰|نفت از ۸۵ دلار گذشت

با نزدیک‌شدن به تحریم نفتی ایران و در پی توافق آمریکا و کانادا برای اصلاح پیمان تجاری نفتا، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بیش از ۲ دلار افزایش یافت.

به گزارش صنعتت کار، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز باز هم افزایش یافت و از ۸۵ دلار در هر بشکه گذشت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز با افزایش حدود ۲دلاری نسبت به روز گذشته در برابر ۸۵ دلار و ۳ سنت معامله شد. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با ۵ سنت افزایش به ۷۵ دلار و ۵۳ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت جهانی نفت طی هفته‌های اخیر و در پی تصمیم دولت آمریکا برای بازگرداندن تحریم نفتی ایران صعودی شده است و به بالاترین رقم از نوامبر ۲۰۱۴ رسیده است.

به‌رغم فشار رئیس جمهور آمریکا به اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت در پی اجرایی شدن تحریم نفتی ایران گزارشی که دیروز منتشر شد نشان داد اعضای این سازمان توان چندانی برای پر کردن جای خالی نفت ایران را ندارند. بر اساس برآوردها، تولید نفت عربستان در ماه سپتامبر تنها ۵۰ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل از آن افزایش داشته است.

به‌عقیده تحلیلگران، اگر جنگ تجاری آمریکا با کشورهای دیگر راه نیفتاده بود قیمت جهانی نفت از ۹۰ دلار در هر بشکه عبور کرده بود. افزایش ۲دلاری قیمت نفت طی معاملات امروز در حالی است که آمریکا و کانادا به توافقی برای اصلاح پیمان تجاری موسوم به نفتا دست یافتند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات