صنعت کار » افزایش تعرفه‌ مشترکان پرمصرف برق به تایید مجلس نیاز ندارد

سخنگوی صنعت برق:

افزایش تعرفه‌ مشترکان پرمصرف برق به تایید مجلس نیاز ندارد

سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر پیشنهاد افزایش تعرفه‌ی برق مشترکان پرمصرف به هیات دولت ارایه شده و اکنون درنوبت طرح در هیات دولت است که اگر تصویب شود، اجرایی شده و دیگر به تایید مجلس نیاز ندارد.

به گزارش صنعت کار، سخنگوی صنعت برق با بیان این‌که اکنون منتظر نظر هیات دولت درباره افزایش تعرفه‌ی مشترکان پرمصرف هستیم، اظهار کرد: هدف این است که بتوانیم از این طریق ابزاری را برای کنترل مصرف مشترکانی که بیش از اندازه مصرف می‌کنند، قرار دهیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت “برنامه ۰۹۸” خاطرنشان کرد: طرح‌های متعددی را در قالب این برنامه به شورای اقتصاد و هیات دولت ارسال کرده‌ایم که به محض تصویب و با اخذ مجوز، قطعا این برنامه‌ها اجرایی خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق درباره اهمیت “برنامه ۰۹۸”گفت: بی‌شک اجرای این برنامه می‌تواند تاثیر بسیاری در بهبود روند صنعت برق کشور داشته باشد که این برنامه‌ها را به محض تصویب اجرایی خواهیم کرد و مطمئنیم که با اجرای این برنامه در پیک سال آینده، چالش‌های کم‌تری را تجربه خواهیم کرد.

حقی‌فام با تاکید بر این مساله که در حال حاضر وضعیت مصرف برق و تعمیر نیروگاه‌ها در شرایط خوبی قرار دارد، اظهار کرد: این موضوع به این معنا نیست که مشترکان به هر نحوی که می‌خواهند مصرف داشته باشند، چراکه باید فرهنگ اصلاح مصرف برق در میان مشترکان به وجود آید. بنابراین تقاضای ما این است که مردم در تمام فصول سال به این موضوع توجه داشته باشند.

در این باره هم‌چنین همایون حائری – معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی – با اشاره به برنامه دولت برای افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف نیز اظهار کرد: در حال حاضر مشغول اخذ مجوزهای لازم برای انجام این کار هستیم تا بتوانیم هرچه سریع‌تر این طرح را اجرایی کنیم.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، برای پیک (اوج مصرف) سال آینده برنامه مفصلی تدارک دیده‌ شده است. در این راستا وزارت نیرو تک تک واحدهای تولیدی خود را برای قرار گرفتن در مدار برق مشخص کرده و استان به استان نیاز تولید برق آن‌ها معلوم شده و درمجموع باید سال آینده ۶۱ هزار مگاوات تولید برق داشته باشیم. بر این اساس “برنامه ۰.۹۸” طراحی شده که به واسطه اجرای طرح‌ها و کمپین‌های مربوطه بتوان در تابستان سال آینده میزان خاموشی‌های برق را به رقم صفر رساند.

بنا بر اعلام مسوولان، ظرفیت فعلی تولید برق ایران حدود ۵۳ هزار مگاوات است که باید تا سال آینده ۸۰۰۰ مگاوات دیگر به آن اضافه شود و در این راستا ۲۵ پروژه تعریف شده که ۳۰۰۰ مگاوات آن متعلق به نیروگاه مجازی خواهد بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات