صنعت کار » بهسازی و مقاوم‌سازی 70 هزار واحد مسکونی روستایی در گلستان

بهسازی و مقاوم‌سازی ۷۰ هزار واحد مسکونی روستایی در گلستان

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: تاکنون عملیات بهسازی و مقاوم‌سازی حدود 70 هزار واحد مسکونی روستایی آغاز شده و از این تعداد بیش 56 هزار واحد احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به گزارش صنعت کار، مدیرکل بنیاد مسکن گلستان در شورای اداری شهرستان آزادشهر اظهار کرد: در استان گلستان ۲۲۸ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که متأسفانه ۱۲۸ هزار واحد کم‌دوام یا بی‌دوام است که به مقاوم‌سازی نیاز دارد.

وی افزود: مردم در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت می توانند با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستان‌ها و دریافت تسهیلات ۲۵۰ میلیون ریالی کم‌بهره نسبت به مقاوم‌سازی واحد خود اقدام کنند.

زمانی‌نژاد به تسهیل در ضمانت بانکی اشاره کرد و گفت: در جلسه‌ای که با استاندار داشتیم مقرر شد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی همکاری خوبی داشته باشند و در کنار یک ضامن کارمند، دفترچه‌های دامداری، کشاورزی و ضمانت بازاریان را بپذیرند.

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با بیان این‌که در استان گلستان ۹۴۶ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد، تصریح کرد: بنیاد مسکن استان برای کل این روستاها طرح هادی روستایی تهیه کرده و در ۵۲۲ روستای استان اجرای طرح هادی آغاز شده و در ۲۲۹ روستا نیز به بهره‌برداری رسیده است. در صورت مشارکت دهیاران و اختصاص خوب اعتبارات شاهد به بهره‌برداری رسیدن شمار بیشتری از این طرح‌ها در روستاهای استان خواهیم بود.

وی با اشاره به تخصیص ۱۵ هزار تن قیر یارانه‌ای در سال ۹۶ و ۹۷ به بنیاد مسکن استان، خاطرنشان کرد: اجرای عملیات آسفالت به مساحت ۶۵ کیلومتر مربع در روستاهای استان صورت گرفت که سهم شهرستان آزادشهر ۶۰ هزار متر مربع بوده است.

زمانی‌نژاد خاطرنشان کرد: در پایان اجرای طرح هادی در ۳۷ روستا ۲۳۰۰ فقره سند مالکیت روستایی صادر شده است که روستائیان استان از این سند می‌توانند استفاده کنند، این امر به برخی اختلافات قومی نیز پایان داده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات