صنعت کار » حضور پررنگ خودروهای برقی و هیبرید در نمایشگاه پاریس/ فرصت طلایی خودروسازان ایرانی برای صادرات

حضور پررنگ خودروهای برقی و هیبرید در نمایشگاه پاریس/ فرصت طلایی خودروسازان ایرانی برای صادرات

رصد نمایشگاه خودرو پاریس نشان داد شرکت های خودروسازی خارجی تمرکز ویژه ای بر تولید و توسعه تکنولوژی خودروهای هیبرید وبرقی داشتند.

به گزارش صنعت کار، حامد سامانی کارگر مدیرعامل لیزینگ بانک ملی با اشاره به فرصت طلایی خودروسازان ایرانی برای توسعه صادرات گفت: رصد نمایشگاه خودرو پاریس نشان داد قیمت خودروهای اکونومی حاضر در نمایشگاه هم بسیار بالاتر از قیمت تمام شده خودروهای ایرانی است و این افزایش نرخ ارز در کنار مضرراتی که برای اقتصاد دارد، می تواند یک فرصت طلایی برای تولیدکنندگان ایرانی به خصوص خودروسازان برای صادرات محسوب شود.

سامانی کارگر گفت: خودروهای حاضر با کف قیمتی ۱۰ هزار دلار بود و امروز حتی خودروهای ضعیف چینی هم از نظر قیمتی توان رقابت با خودروهای ایرانی را ندارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با این افزایش نرخ ارز، قیمت تمام شده خودروهای ایرانی زیر ۴ هزار دلار است که عملا در جهان خودرویی با این قیمت وجود ندارد و اگر خودرسازان ایرانی هوشیارانه عمل کنند می توانند بازار های جدیدی برای صادرات محصولات خود پیدا کنند و از این طریق ارز آوری برای کشورمان داشته باشند.

سامانی کارگر خاطر نشان کرد: باید ارتباط خوبی بین دانشگاه و صنایع برقرار شود و با طراحی و ساخت خودروهای جدید از این فرصت برای تصاحب بازارهای منطقه و بعد از ان کشورهای دیگر نهایت بهره را ببریم.

وی با اشاره به تمرکز خودروسازان خارجی بر توسعه محصولات برقی و هیبریدی گفت: اکثر خودروسازی های حاضر در این نمایشگاه، خودروی هیبرید و برقی در غرفه خود داشتند که نمایانگر توجه ویژه خودروسازی های مطرح جهانی برای تولید و توسعه محصولات برقی و هیبرید است و این مهم نیز باید مورد توجه خودروسازان ایرانی قرار گیرد.

منبع: خودروکار

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات