صنعت کار » ریاست دوره‌ای اوپک به ونزوئلا رسید

ریاست دوره‌ای اوپک به ونزوئلا رسید

مانوئل کوئودو وزیر نفت ونزوئلا گفت: این کشور ریاست دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را پذیرفته است.

به گزارش صنعت کار از ایرنا، خبرگزاری شینهوای ژاپن اعلام کرد، کوئودو که ریاست شرکت دولتی نفت ونزوئلا «پی. دی. وی. اس. ای» را نیز بر عهده دارد، بعد از دیروز (شنبه) از عمان در صحفه توییتری خود اعلام کرد: این کشور در سال ۲۰۱۸ ریاست دوره ای اوپک را بر عهده می گیرد.
وی برای شرکت در نشست وزیران اوپک که برای نظارت بر پایبندی کشورهای تولیدکننده نفت به توافق کاهش تولید نفت در حال برگزاری است، در عمان بسر می برد.
بنا به اعلام شرکت نفت ونزوئلا، نشست یاد شده قصد دارد تلاش ها برای تسریع ثبات بازار جهانی نفت را متحد کند.
بازار جهانی نفت در سال ۲۰۱۴ (۹۳-۱۳۹۲) شاهد سقوط قیمت های نفت از بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه به کمتر از ۴۰ دلار در هر بشکه بود، اما پس از تصمیم اوپک برای کاهش سطح تولید، قیمت های نفت بتدریج شروع به افزایش کرد به طوری که اکنون به بیش از ۶۰ دلار رسیده است.
اوپک در نشست رسمی ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (دهم آذرماه ) ۱۳۹۵ خود در وین، برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.
براساس این توافق، مقرر شد اوپک یک میلیون و ٢۰۰ هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد.
۱۴ کشور الجزایر، آنگولا، اکوادور، گینه استوایی، گابن، ایران،عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات متحده عربی و ونزوئلا عضو اوپک هستند.
اوپک همچنین موفق شد بیستم آذرماه ۱۳۹۵، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد.
این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش ۶۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند.
توافق کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید شده است.
کمیته نظارت بر پایبندی اعضا به توافق کاهش تولید نفت متشکل از الجزایر، کویت، ونزوئلا، روسیه و عمان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات