صنعت کار » توضیحات خسروتاج درباره واردات ۱۲۰۰ خودرو در شهریورماه/پرونده متخلفان در حال پیگیری است

توضیحات خسروتاج درباره واردات ۱۲۰۰ خودرو در شهریورماه/پرونده متخلفان در حال پیگیری است

معاون وزیر صمت با اشاره به آمار واردات ۱۲۰۰ خودرو در شهریورماه اعلام کرد: خودروهای واردشده در دی ماه سال گذشته ثبت سفارش شده و اکنون وارد کشور شده‌اند و این ارقام مربوط به واردات خودرو پس از بسته شدن سایت ثبتارش نیست.
به گزارش صنعت کار، مجتبی خسروتاج در نشست خبری روز ملی صادرات در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر چرایی واردات ۱۲۰۰ خودرو در ماه گذشته اظهار کرد: واردات این تعداد خودروها مربوط به ثبت سفارش سال گذشته است.
او ادامه داد: از تاریخ ۳۰ خردادماه امسال ثبت سفارش خودرو بسته شد.

او با اشاره به آخرین وضعیت روند پیگیری پرونده تخلفات  خودرویی اظهار کرد: در حال حاضر دستگاه قضایی در حال پیگیری است.

به گفته خسروتاج، پرونده ۶۴۸۱ خودرو که توسط سه گروه نمایندگان رسمی، نمایندگان غیر رسمی و افراد حقیقی بودند.

معاون وزیر صمت در پاسخ به پرسشی مبنی بر خودروهای در گمرک مانده گفت:  واردکنندگان متخلف نیز نتوانستند از مصوباتی که مجلس برای تعریف خودروهای لوکس گذاشته بود استفاده کنند تا این مصوبه متوقف شد.

اما آنهایی که از گذشته و با تشریفات قانونی ثبت سفارش شده بود و باید با پرداخت ۴۰ درصد قانونی خودروهای خود را ترخیص کنند که همچنان منتظر تصمیمات جدید هستند و در گمرک اند.

در این مسأله هم ابعاد قضایی، هم سیاسی و هم اعداد و ارقام دارد و با اطلاعات دریافت شده از سازمان حمایت، به بیش از ۱۵ شرکت مجوز پیش فروش داده است و برخی بیش از سقف موجودشان پیش فروش کرده اند. این درحالی است که برخی شرکت ها تخلف در پیش فروش کرده اند.

منبع: خودروکار
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات