صنعت کار » نیاز به نسخه شفاف برای صنعت خودرو از سوی وزیر صمت جدید

نیاز به نسخه شفاف برای صنعت خودرو از سوی وزیر صمت جدید

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: بهتر بود پیش از جلسه رای اعتماد، برنامه های دقیق تری درباره صنعت خودرو و به ویژه موضوع چالش برانگیز واردات خودرو اعلام می شد.

به گزارش صنعت کار، مهدی دادفر- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به انتخاب  رضا رحمانی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: تا همین امروز هنوز برنامه جدی برای صنعت خودرو ارائه نشده است، چرا که آقای رحمانی خودشان از دل وزارتخانه آمده اند.

او ادامه داد: کسی که از پشت میزهای وزارتخانه آمده است، باید ریز و درشت مشکلات را بداند و برای همه بخش ها برنامه بدهد. به همین منظور انتظار می رود حتما برای موضوعی چالش برانگیز همچون ممنوعیت واردات خودرو مباحثی مطرح کنند و نسخه شفافی ارائه دهند.

او تصریح کرد:  حتی در رابطه با مساله تولید نیز که مدام از تولید داخلی و خودکفایی در تولید خودرو صحبت می شود، حتما باید برنامه هایی ارائه شود و هر مقام مسئولی که می خواهد سکاندار وزارتخانه باشد، بگوید که این تولید برای سر بلند بیرون آمدن از شعار اتکا به تولید داخل چه راهکارهایی نیاز دارد، سپس در آن زمینه برنامه بدهد.

دادفر تاکید کرد: انتظار می رفت پیش از جلسه رای اعتماد از مجلس، حداقل این برنامه ها اعلام می شد.

به گفته او، باید هر یک از کمیسیون ها همه برنامه هایی را که پیش تر از وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت درباره همه بخش های صنعتی، از وزیر جدید نیز خواستار باشد.

منبع: خودروکار
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات