صنعت کار » رشد ۱۴ درصدی تامین کالا‌های اساسی/ صادرات محصولات کشاورزی کنترل می‌شود

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی:

رشد ۱۴ درصدی تامین کالا‌های اساسی/ صادرات محصولات کشاورزی کنترل می‌شود

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی گفت: کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم تامین شده و ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات آن تخصیص یافته است.

به گزارش صنعت کار، به نقل از­ پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، ­ علی اکبر مهرفرد اظهار کرد: در مجموع میزان واردات کالا‌های اساسی و ارزی که به آن اختصاص یافته بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

وی میزان افزایش تامین کالا‌های اساسی را نسبت به سال گذشته ۱۳ تا ۱۴ درصد عنوان کرد.

مهرفرد خاطرنشان کرد: بخشی از این کالا‌ها شامل نهاده‌ها همچون ذرت، جو، کنجاله سویا است که به گوشت، مرغ و تخم مرغ تبدیل می‌شود و بخش دیگر که مصرف مستقیم انسانی دارد شامل برنج، گوشت قرمز، حبوبات و امثال آن است.

وی با تاکید بر این که در شرایط کنونی صادرات محصولات کشاورزی مدیریت و کنترل می‌شود، گفت: صادرات کالا‌هایی را که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تولید می‌شود، از طریق وضع عوارض کنترل می‌کنیم و یا جلوی آن را می‌گیریم.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی در عین حال تصریح کرد: نهاده‌هایی مانند سموم، کود، دارو‌های دامی و کالا‌های ضروری همچون برنج، روغن و گوشت در گروه یک کالا‌ها قرار می‌گیرند و ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات آن پرداخت می‌شود.

وی افزود: دام‌هایی که در مناطق مرزی وارد و کشتار می‌شوند و دام‌های مولد نژاد که برای اصلاح نژاد بومی اجازه واردات می‌گیرند در گروه کالا‌های یک قرار گرفته و مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شوند.

مهرفرد گفت: کالا‌هایی که جز اقلام اساسی مردم نیستند مانند خط تولید صنایع تبدیلی، اسب و برخی فرآورده‌های غذایی وارد سامانه ارز نیما می‌شوند.

معاون وزیر جهاد­­به مشکلات انتقال ارز اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر در زمینه سیستم‌های انتقال ارز با مسایلی روبرو هستیم و با روش‌های مختلف ارز را انتقال می‌دهیم و امیدواریم در آینده شرایط انتقال ارز بهبود یابد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات