صنعت کار » به جای بسته حمایتی، مستمری بازنشستگان را زیاد کنید

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین:

به جای بسته حمایتی، مستمری بازنشستگان را زیاد کنید

یک فعال کارگری گفت: به جای اینکه مستمری بازنشستگان افزایش یابد، با این نوع بسته‌های حمایتی می‌خواهند ما را راضی کنند. تورم در 6 ماه گذشته بر زندگی بازنشستگان تاثیر گذاشته است.

به گزارش صنعت کار، چندی پیش معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از طرح بسته غذایی ۲۰۰ هزارتومانی برای افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی خبرداده بود. با این حال این مساله مورد انتقاد مستمری‌بگیران قرار گرفت.

عیدعلی کریمی (دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین) با اشاره به اینکه این نوع بسته‌های حمایتی، پاسخگوی مشکلات مستمری بگیران نیست، اظهار کرد: به جای اینکه مستمری بازنشستگان افزایش یابد، با این نوع بسته‌های حمایتی می‌خواهند ما را راضی کنند.

وی افزود: ما اعداد رسمی تورم را قبول نداریم و معتقدیم که تورم واقعی تا ۳۰۰ درصد هم بوده است. همین میزان تورم در ۶ ماه گذشته بر زندگی بازنشستگان تاثیر گذاشته و مشکلاتی برای آنان به وجود آورده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین با تاکید بر اینکه همین بسته‌های حمایتی هم به حساب بازنشستگان واریز نشده است، گفت: مهم‌تر اینکه این مساله نمی‌تواند جبران تورم سه برابری در کشور باشد. حتما باید به کف خیابان بیاییم تا به داد ما برسید؟

دولت اعلام کرده بود که سبد کالایی برای بازنشستگان بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است اما اخیرا معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده که ۲۰۰ هزار تومان بسته غذایی به بازنشستگان تعلق می‌گیرد و عملاً آن را کم کرده است.

کریمی همچنین با اشاره به اینکه درمان بازنشستگان در قزوین رها شده، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها همه خصوصی هستند. به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، تنها یک درمانگاه نیم بند تامین اجتماعی وجود دارد. این بیمارستان دو شیفته بوده که الان سه شیفته کار می‌کند. لذا بازنشستگان تامین اجتماعی استان قزوین از امکات مناسب درمانی به هیچ وجه بهره‌مند نیستند.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات