صنعت کار » معادن غیرفعال احیا می‌شوند

معادن غیرفعال احیا می‌شوند

دولت و بخش خصوصی تصمیم گرفته‌اند با هدف توسعه اشتغال پایدار در مناطق محروم و تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع بزرگ، معادن غیر فعال و معادنی را که با ظرفیت کمتر از ظرفیت واقعی خود کار می‌کنند احیا کنند.

به گزارش صنعت کار، صبح امروز میزگرد تخصصی معادن متروکه  با حضور جمعی از مسئولان و رییس خانه معدن برگزار شد.

در این نشست رضا عظیمی – مجری طرح احیا و توسعه معادن کوچک – با اشاره به این‌که معادن کوچک یعنی معادنی که یا غیر فعال باشند، یا کمتر از ظرفیت خود کار کنند، گفت: بیش از ۴۰ درصد از معادن کل کشور جزو معادن کوچک محسوب می‌شوند.

وی با بیان این‌که هدف اصلی توسعه معادن کوچک مقیاس، توسعه اشتغال پایدار در مناطق محروم است، اظهار کرد: ابتدا پنج استانی که دارای معادن کوچک هستند بررسی شده و مشکلات معادن غیرفعال آن‌ها دسته‌بندی شده است.

در ادامه خدایار کریم‌نژاد – معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولیدمواد معدنی – با اشاره به این‌که برای رونق اقتصادی در کشور و در مناطق کمتر توسعه یافته و همچنین تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع بزرگ به فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس نیاز داریم، تصریح کرد: مشکلات معادن کوچک مقیاس عمدتا در زمینه تکنولوژی، آموزش، تامین زیرساخت‌ها و منابع مالی دسته‌بندی می‌شود.

در پایان این نشست محمدرضا بهرامن – رئیس خانه معدن – نیز اظهار کرد که در راستای احیای معادن کوچک و متوسط از دولت انتظار می‌رود در بخش نوسازی ماشین‌آلات معدنی و تامین نقدینگی اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات