صنعت کار » تولید مناسب میوه و مرکبات در کشور/ مردم و باغداران متضرر از قیمت‌ها

تولید مناسب میوه و مرکبات در کشور/ مردم و باغداران متضرر از قیمت‌ها

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: وضعیت تولید میوه به‌ویژه مرکبات در کشور بسیار مناسب است و به نظر من از قیمت و بازار محصولات دو گروه مردم و باغداران متضرر می‌شوند.

به گزارش صنعت کار، معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم روز جهانی خاک که در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه با این‌که قیمت خرید میوه به‌ویژه مرکبات در باغ و از تولیدکنندگان در حال کاهش بوده و پایین آمده است، وزیر جهاد کشاورزی به سازمان تعاون و روستایی دستور داد این محصول را به صورت توافقی از باغداران خریداری کند تا قیمت آن به نفع تولیدکنندگان بهبود یابد.

وی در پاسخ به  سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که چرا با وجود پایین آمدن قیمت میوه در باغ و مبداء تولید شاهد افزایش قیمت و گرانی آن در بازار مصرف هستیم؟ افزود:‌ این مسئله هیچ ارتباطی به تولید میوه ندارد و نمی‌توان آن‌را به کمبود تولید و عرضه ارتباط داد چرا که برخلاف برخی از ادعاهای مطرح شده به هیچ وجه مشکلی در تولید و تامین نداریم و به نظر من متضرر اصلی بازار میوه و قیمت آنها، باغداران و مردم هستند چرا که با وجود کاهش قیمت میوه در باغ، هنگامی که این محصولات همچون پرتقال به میوه فروشی‌ها می‌رسد قیمتی حدود ۶۰۰۰ تومان و حتی بیشتر پیدا می‌کند که فاصله ۲۰۰ و ۳۰۰ درصدی قیمتی دارد.

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: برخی ادعا می‌کنند که گرانی میوه ارتباطی به نظام توزیع ندارد اما باید از آن‌ها پرسید امروز حاضر هستند از مرکب‌کاران شمال کشور قیمت بگیرند و آن‌را با قیمت‌های بازار مصرف که به دست مردم می‌رسد مقایسه کنند تا ببیند مشکل کجاست!؟

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات