صنعت کار » 150 هزار دستگاه خودرو نیسان فراخوانده می شود

۱۵۰ هزار دستگاه خودرو نیسان فراخوانده می شود

نیسان اعلام کرد که به‌دلیل انجام آزمایش‌های نامناسب حدود ۱۵۰ هزار دستگاه از محصولات این خودروساز ژاپنی فراخوان داده خواهد شد.

به گزارش صنعت کار، تعدادی از بازرسان وزارت راه و ترابری ژاپن، کارخانه خودروسازی نیسان را مورد بازرسی قرار داده و متوجه بروز نقص‌هایی در آزمایش خودروهای این شرکت شده‌اند.

در همین راستا مقامات نیسان اعلام کرده‌اند که به‌دلیل انجام آزمایش‌های نامناسب حدود ۱۵۰ هزار دستگاه از محصولات این خودروساز ژاپنی فراخوان داده خواهد شد.

بازرسی‌های ماموران نشان می‌دهد شماری از کارکنان نیسان پیش از اینکه خودروهای فروخته‌شده را بارگیری کنند، آزمایش‌های فنی ناقصی را روی سامانه‌های مختلف آن از جمله ترمزهای این خودروها انجام داده‌اند.
این تازه‌ترین رسوایی پس از دستگیری کارلوس گوسن، رئیس برکنار شده شرکت خودروسازی نیسان به‌حساب می‌آید و می‌تواند ضربه دیگری به وجهه این شرکت وارد کند و نیز باعث شود تا فروش خودروهای آن با مشکلات بیشتری روبه‌رو شود. سال گذشته میلادی شرکت خودروسازی نیسان به‌دلیل اقدامات نامناسب مشابه در بازرسی قطعات خودروهای فروخته‌شده، مجبور به فراخوانی بیش از یک میلیون دستگاه خودرو شد.
منبع: دنیای اقتصاد
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات