صنعت کار » هزاران خودرو مرسدس بنز به دلیل نقص فنی فراخوان می شوند

هزاران خودرو مرسدس بنز به دلیل نقص فنی فراخوان می شوند

شرکت خودروسازی مرسدس‌بنز در نظر دارد تا ۱۰۴ هزار و ۶۶۳ دستگاه از محصولات سدان و شاسی‌بلند خود را در آمریکا به‌دلیل نقص عملکرد چراغ ایربگ‌ها فراخوان دهد. این فراخوان، خودروهای شاسی‌بلند جی‌ال‌سی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و نیز کلاس سی را شامل می‌شود.

به گزارش صنعت کار، شرکت خودروسازی مرسدس‌بنز در نظر دارد تا ۱۰۴ هزار و ۶۶۳ دستگاه از محصولات سدان و شاسی‌بلند خود را در آمریکا به‌دلیل نقص عملکرد چراغ ایربگ‌ها فراخوان دهد. این فراخوان، خودروهای شاسی‌بلند جی‌ال‌سی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و نیز کلاس سی را شامل می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان ملی کنترل ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) چراغ هشدار‌دهنده ایربگ مسافران حتی در مواقعی که ایربگ‌ها در حالت فعال نباشند نیز روشن می‌ماند. بر این اساس مسافر ممکن است اطلاعی از غیر‌فعال بودن ایربگ‌ها نداشته باشد و این موضوع می‌تواند خطر سوانح جانی برای سرنشینان خودروها را افزایش دهد.
 مقامات مرسدس‌بنز به پرسش رویترز مبنی‌بر اینکه آیا این نقص فنی تاکنون موجب بروز سوانح جانی شده است یا خیر پاسخ نداده‌اند. این خودروساز آلمانی از مالکان مدل‌های اعلام شده خواسته تا خودروهای مذکور را به نزدیک‌ترین نمایندگی انتقال دهند تا با به‌روز‌رسانی نرم‌افزار آنها نقص عملکرد چراغ اعلان ایربگ‌ها رفع شود. این فراخوان از دو ژانویه آغاز خواهد شد.
 منبع: دنیای اقتصاد
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات