صنعت کار » بلاتکلیفی دامنه‌دار برای تعیین قیمت

بلاتکلیفی دامنه‌دار برای تعیین قیمت

خودروسازان و شرکت‌های قطعه‌ساز مدت‌هاست که در انتظار ابلاغ قیمت‌های جدید توسط ستاد تنظیم بازار هستند، حال آنکه بلاتکلیفی این وزارتخانه شرایط را برای زنجیره خودروسازی کشور و مشتریان دشوار کرده است.
به گزارش صنعت کار، واکنش‌ها به پیش‌فروش چهار محصول شرکت ایران‌خودرو با قیمت‌های جدید، همچنان در صدر اخبار خودرویی کشور قرار دارد. این واکنش‌ها در حالی انجام می‌شود که شنبه گذشته رضا رحمانی، وزیر صمت با اشاره به پیش‌فروش صورت گرفته اعلام کرد که ایران‌خودرو اقدام غیر‌قانونی انجام نداده و تلویحا از این اقدام حمایت کرد. در ادامه عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان نیز در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری فارس اعلام کرد که این خودروساز تخلفی مرتکب نشده است. به این ترتیب با اینکه مسوولان وزارت صمت بر غیرقانونی نبودن افزایش قیمت‌ها توسط ایران‌خودرو تاکید دارند، اما از این اقدام دفاع هم نکردند.
آنچه مشخص است خودروسازان و شرکت‌های قطعه‌ساز مدت‌هاست که در انتظار ابلاغ قیمت‌های جدید توسط ستاد تنظیم بازار هستند، حال آنکه بلاتکلیفی این وزارتخانه شرایط را برای زنجیره خودروسازی کشور و مشتریان دشوار کرده است. اما اقدام ایران‌خودرو در افزایش قیمت‌ها از چهارشنبه شب گذشته با واکنش‌های متفاوتی همراه بوده است، حال آنکه به‌نظر می‌رسد روند اعلام قیمت‌های جدید تا پایان هفته جاری همچنان ادامه یابد. در این بین شرکت سایپا نیز ظاهرا در انتظار فروکش هیجاناتی است که این روزها با افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو ایجاد شده است. برخی از منابع آگاه اعلام کرده‌اند که سایپا نیز طی روزهای آتی قیمت جدید محصولات خود را اعلام خواهد کرد.
منبع: دنیای اقتصاد
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات