صنعت کار » ثبت نام غیر حضوری یک میلیون متقاضی کارت سوخت المثنی

ثبت نام غیر حضوری یک میلیون متقاضی کارت سوخت المثنی

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از ثبت نام یک میلیون متقاضی کارت سوخت المثنی به صورت غیر حضوری خبر داد.

به گزارش صنعت کار، زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گفت: در ۱۵ روزی که از آغاز طرح ثبت نام کارت سوخت هوشمند سوخت می گذرد، تاکنون یک میلیون نفر از طریق سامانه تلفن همراه، اپلیکیشن و کد دستوری #۴* تقاضای خود را برای صدور کارت سوخت المثنی ثبت کرده اند و ۱۷۰ هزار نفر نیز بصورت حضوری به مراکز پلیس + ۱۰ مراجعه کرده اند.

وی بابیان اینکه پیش بینی می شود بین ۸ تا ۱۰ میلیون مالک خودرو و موتور سیکلت، فاقد کارت سوخت باشد گفت: تاکنون ۱۰ درصد متقاضیان جهت ثبت تقاضای کارت سوخت به مراکز اعلام شده مراجعه کرده اند و ازآنجا که ۶ روز بیشتر به مهلت ثبت نام باقی نمانده از متقاضیان و مالکانی که فاقد کارت سوخت هستند تقاضا می کنیم در مهلت باقی مانده حتما تقاضای خود را ثبت کنند.

وی افزود: مالکان فاقد کارت سوخت باید توجه داشته باشند ازهر زمان که استفاده از کارت سوخت الزامی شود،عرضه سوخت فقط با ارائه کارت امکان پذیر است وافرادی که فاقد کارت سوخت باشند با مشکل مواجه خواهند شد.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران همچنین از ابطال ۲۴۰۰ کارت سوخت مهاجر درروزهای گذشته خبر داد و افزود: همزمان با آغاز فرآیند ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی، بیش از۲۴۰۰ کارت سوخت از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی باطل شد که بیشتر این کارت‌ها از سایر استان‌ها به یکی از استان‌های مرزی منتقل شده بود.

اسماعیلی با هشدار درباره سرازیر شدن غیرقانونی کارت هوشمند سوخت به نقاط مرزی تاکید کرد: این کارت‌ها هم‌اکنون مسدود شده‌ و اجازه درخواست المثنی به دارندگان این کارت‌ها داده نمی‌شود.

اسماعیلی با تاکید براینکه تنها افرادی که فاقد کارت سوخت هستند باید برای ثبت کارت المثنی اقدام کنند گفت: اگرافرادی که دارای کارت سوخت هستند اما به اشتباه یا به تصور اینکه کارتشان را گم کرده اند تقاضای کارت سوخت المثنی داده اند می توانند پس از پایان مهلت ۲۴ آذرماه مجددا به سامانه مراجعه و نسبت به لغو درخواست خود اقدام کنند.

وی درخصوص افرادی که کارت سوختشان را از مالک قبلی خودرو دریافته کرده اند گفت : این کارت ها فعال است و مالکان این دست خودروها نیازی به ثبت تقاضا برای کارت سوخت المثنی ندارند .

اسماعیلی اضافه کرد: ازآنجاکه این کارت ها درسامانه هوشمند سوخت متصل به کد شناسایی خودرو یا vin خودرو است بنابراین اگر روی این کارت ها نام مالک و پلاک قبلی خودرو حک شده باشد ، مهم نیست و مالکان می توانند از همین کارت ها استفاده کنند و نیازی به ثبت تقاضای کارت المثنی ندارند.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات