صنعت کار » جزییات اولیه از پرونده بزرگ قاچاق قطعات خودرو

جزییات اولیه از پرونده بزرگ قاچاق قطعات خودرو

اطلاعات اولیه از پرونده قاچاق قطعات خودرو توسط یک مجموعه تولیدی شناخته‌شده نشان می‌دهد، مباحثی مثل اظهار خلاف‌واقع و استفاده غیرمرتبط از معافیتهای وارداتی در خصوص پرونده مذکور مطرح شده است.

به گزارش صنعت کار، یکی از واحدهای شناخته‌شده فعال در حوزه قطعه‌سازی در ماههای اخیر با اتهام قاچاق کالا مواجه شده است، بر این اساس مباحثی مثل ترخیص کالا با اظهار خلاف‌واقع، استفاده از معافیتهای وارداتی و مباحث ارزی در خصوص این مجموعه بزرگ قطعه‌سازی مطرح شده است.

عمده محموله‌های این گروه قطعه‌سازی از گمرکاتی مثل تهران، قزوین، فرودگاه امام خمینی و غرب تهران ترخیص شده است. بر اساس اطلاعات موجود تاکنون ۳ نفر از افراد مرتبط با این پرونده نیز احضار شده‌اند.

گفتنی است، تاکنون ایراداتی جدی در خصوص اظهار خلاف‌واقع کالای وارداتی از سوی این مجموعه مطرح شده است. همچنین در نوع ارزش‌گذاری مربوط به کالاهای این شرکت ابهاماتی ایجاد شده است. لازم به ذکر است، در حال حاضر در دادسرای جرائم اقتصادی به‌اتهام قاچاق سازمان‌یافته پرونده‌ای برای این مجموعه تشکیل شده است. مجموعه تولیدی مورد اشاره یکی از واحدهای اصلی تولید قطعات مورد نیاز ۲ خودروساز بزرگ کشور می‌باشد.

اطلاعات دریافت‌شده نشان می‌دهد، قسمت عمدهِ تخلفات مورد بحث از سوی شرکت س.پ. از زیرمجموعه‌های گروه تولیدی مورد اشاره انجام شده و برای تأیید نهایی تخلفات مورد اشاره بایستی منتظر بررسی‌های نهایی در مراجع قضایی باشیم.

منبع:تسنیمانتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات