صنعت کار » سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی چادرملو در معدن

محمود نوریان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو:

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی چادرملو در معدن

بالغ بر ۱۱ هزار قطعه صنعتی در این شرکت بومی‌سازی شده است. یکی از دلایلی که چادرملو توانست ظرفیت تولید خطوط کنسانتره خود را در مجتمع معدنی افزایش دهد، استفاده از قطعات و تجهیزات با کیفیت داخلی بوده که توان تولید سالانه هر خط تولید کنسانتره آهن را از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن افزایش داد .
به گزارش صنعت کار، فبالغ بر ۱۱ هزار قطعه صنعتی در این شرکت بومی‌سازی شده است. یکی از دلایلی که  چادرملو توانست ظرفیت تولید خطوط کنسانتره خود را در مجتمع معدنی افزایش دهد، استفاده از قطعات و تجهیزات با کیفیت داخلی بوده که توان تولید سالانه هر خط تولید کنسانتره آهن را از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن در سال به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن  افزایش داد.
ظاهرا فولادی‌ها کم‌کم ما را به رسمیت می‌شناسند و ما نیز فولادی شده‌ایم. امیدواریم مشکلات حل شود و کار‌ها منطقی و کارشناسی شده انجام شود.
در مورد آخرین وضعیت D۱۹، با مجوز صادر شده برای مطالعات اکتشافی D۱۹، اقدامات اکتشافی در حال پیشرفت است و محیط زیست نیز نهایت همکاری را با ما می‌کند. البته وزارتخانه تعهداتی را به محیط زیست داده که در حال انجام است. کار‌های نقشه‌برداری انجام شده و کار‌های اکتشافی باقی مانده که به زودی با صدور پروانه اکتشاف توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام خواهد شد.
شرکت‌هایی مانند گل‌گهر، چادرملو و سنگ‌آهن مرکزی باعث توسعه فولاد کشور شدند. بدون این سه معدن هیچگونه توسعه‌ای در زمینه تولید فولاد در کشور رخ نمی‌داد، مگر با واردات سنگ‌آهن که ما را بیش از پیش وابسته می‌کرد؛ بنابراین اگر ذخایر این معادن که در حال اتمام است، تمام شود، صنعت فولاد دچار مشکل می‌شود. باید بهره‌برداری از معادن جدید شناسایی شده، در اسرع وقت انجام شود.
شرکت چادرملو بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان فقط برای بهره‌برداری از معدن خود سرمایه‌گذاری کرده است.
در مورد انتقال آب خلیج فارس، تا به امروز ما تمامی سهم خود را پرداخت کرده‌ایم. مشکل اصلی این است که با توجه به عدم انجام تعهدات از طرف بانک‌ها و عدم تامین نقدینگی زیادی که مورد نیاز است به مشکل خورده‌ایم.
در رابطه با تغییر نرخ ارز و اثر آن بر هزینه‌ها،  طبیعی است که با افزایش ناگهانی هزینه‌ها همه ما دچار مشکل شده‌ایم. بانک‌ها متعهد شده بودند ۱۸۰۰ میلیارد تومان وام پرداخت کنند که هنوز تامین نشده است. سهامداران به تعهدات خود عمل کرده‌اند و تا همین جای کار هم پیش رفته‌اند. به رغم تمام این مسائل، سه سهامدار این طرح، از جمله چادرملو تا کنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند.
پروژه آهن اسفنجی تا دی ماه ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد. درای اوت را شروع کرده ایم و سه هفته این پروسه طول می‌کشد و اگر اتفاق خاصی نیفتد، تولید شروع خواهد شد و امیدواریم که تا آخر دی ماه تولید ثبات پیدا کرده و تا دهه فجر به افتتاح برسد. تمام پروژه‌های ما نیز به همین صورت تا به تولید با ثبات نرسد، افتتاح نمی‌شود. در مورد این پروژه نیز به همین صورت است.
منبع:می متالز
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات