صنعت کار » اولویتی برای ارز‌های حاصل از صادرات تعیین نشده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اولویتی برای ارز‌های حاصل از صادرات تعیین نشده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس بخش‌نامه بانک مرکزی اولویتی برای واردات کالا از محل ارز حاصل از صادرات از سوی بانک مرکزی مشخص نشده و فعالان اقتصادی از محل این ارز‌ها امکان واردات کالا‌هایی که ثبت سفارش شده را دارند.

به گزارش صنعت کار، رضا رحمانی در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش‌خصوصی که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی و با شرکت وزیر اقتصاد، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس اتاق بازرگانی برگزار شد، به نبود اولویت برای واردات کالا از محل ارز حاصل از صادرات اشاره و گفت: براساس بخش‌نامه بانک مرکزی اولویتی در این زمینه از سوی بانک مرکزی مشخص نشده و فعالان اقتصادی از محل این ارز‌ها امکان واردات کالا‌هایی که ثبت سفارش شده را دارند.

وی با اشاره به اینکه ورود کالا از این محل بدون محدودیت و اولویت امکان پذیر است، گفت: در کنار این مسئله صادرات کنندگان می‌تواند این امتیاز خود را در اختیار سایر افراد قرار دهند و یا در سامانه نیما عرضه کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: فعالان اقتصادی و صادرکنندگان نیز می‌توانند با استفاده از این منابع ارزی مواد اولیه مورد نیاز خود را وارد کشور کنند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات