صنعت کار » شاخص بورس در پله ۱۵۹ هزار واحدی ایستاد

تالار شیشه‌ای؛

شاخص بورس در پله ۱۵۹ هزار واحدی ایستاد

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و هفتمین روز از آذر ماه با کاهش بیش از ۶۰۳ واحدی به پله ۱۵۹ هزار و ۱۴۶ واحدی ایستاد.
به گزارش صنعت کار، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و هفتمین روز از آذر ماه با کاهش بیش از ۶۰۳ واحدی به پله ۱۵۹ هزار و ۱۴۶ واحدی سقوط کرد.

در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۴۱ سهم اوراق بهادار به ارزش ۳ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۴۴۸ ریال در بیش از ۹۲ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۱۷۵ واحد، شاخص بازار دوم ۲۰۴۸ واحد، شاخص بازار اول ۲۶۹ واحد، شاخص آزاد شناور ۶۲۰ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۲۱۶ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۵۲ واحد کاهش را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، سایپا آذین، پتروشیمی شازند با روند نزولی و بانک ملت،  بانک تجارت با روند روند صعودی به کار خود پایان داد.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با اُفت بیش از ۱ واحدی به پله ۱۸۰۸ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد ۶۸۲ هزار و ۴۸۹ سهم اوراق بهادار به ارزش ۴ و ۴۳۶ هزار و ۴۰۱ ریال در بیش ۱۲۳ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی،  پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی غدیر با روند نزولی و صنایع ماشین‌های اداری ایران،  سهامی ذوب آهن اصفهان و سنگ آهن گهر زمین با روند مثبت به کار خود پایان دادند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات