صنعت کار » ۹۵ درصد ثبت نام کنندگان خودرو را برای مصرف نمی‌خواهند/ ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان حجم مطالبات قطعه سازان

ییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی مطرح کرد:

۹۵ درصد ثبت نام کنندگان خودرو را برای مصرف نمی‌خواهند/ ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان حجم مطالبات قطعه سازان

دبیر انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو گفت: بیش از ۹۵ درصد ثبت نام کنندگان خودرو را برای مصرف نمی‌خواهند و فقط برای فروش اینکار را صورت دادند.
به گزارش صنعت کار، محمدرضا نجفی منش اظهار کرد: تعیین قیمت جدید برای خودرو حداقل باید دوماه قبل صورت می‌گرفت و اکنون بسیار دیر شده و جبران ضرر و زیان خیلی سخت شده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان قطعات خودرو افزود: حتی با قیمت جدید هم پرداخت مطالبات صنعت قطعه سازی کشور بسیار زمان بر خواهد شد، هر چه سریع‌تر این کار صورت بگیرد بهتر خواهد بود تا چرخ صنعت قطعه سازی کشور متوقف نشود.

وی در پاسخ به این سئوال که با افزایش قیمت آیا ثبت نام کنندگان انصراف نخواهند داد، گفت: بیش از ۹۵ درصد ثبت نام کنندگان خودرو را برای مصرف نمی‌خواهند و فقط برای فروش اینکار را صورت دادند و هر زمان در بازار آن را بفروشند سود می‌برند و در کنار آن سود حاصل از مشارکت را هم دریافت می‌کنند بنابراین مشکلی از این نظر نخواهد بود.

نجفی منش ادامه داد: همانطور که هفته گذشته برای پیش فروش اعلام شد و در سریعترین زمان به اتمام رسید.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی درباره مطالبات قطعه سازان از خودروسازان خاطرنشان کرد: بین ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار میلیارد تومان  حجم مطالبات از خودروسازان است.

وی ادامه داد: نه تنها حجم مطالبات کاهش نیافته بلکه بیشتر از گذشته نیز شده است.

چندین ماه است که اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و بازار بسیار زیاد شده است و خودروسازان و خریداران خودرو در انتظار تعیین تکلیف قیمت خودرو هستند از سوی مسئولان هستند امری که هنوز صورت نگرفته است.

منبع: خودروکار
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات