صنعت کار » طلا مقابل سکه و دلار ایستاد

طلا مقابل سکه و دلار ایستاد

در حالی که دلار و سکه، هفته گذشته را با روند کاهشی به پایان رساندند، ولی با این حال هر گرم طلای ۱۸ عیار در بالاترین نرخ خود در سال جاری ایستاد.

به گزارش صنعت کار به نقل از ایسنا، دلار در هفته گذشته با فراز و فرودهایی همراه بود. در روزهایی مسیر افزایش را طی کرد و در اواخر هفته، جهت معکوس پیدا کرد و کاهشی شد.

دلار آمریکا در ابتدای هفته در بالاترین قیمتهای خود با نرخ ۴۵۴۵ تومان در بازار عرضه شد ولی در ادامه راه وارد مسیر صعودی شد و به بیش از ۴۶۰۰ تومان رسید. در میانه هفته این افزایش قیمت ادامه پیدا کرد و دلار در بالاترین نرخ خود به ۴۶۹۰ تومان رسید اما از میانه هفته شیب افزایشی دلار متوقف و حرکتش معکوس شد و حداکثر ۴۵۶۶ تومان فروخته شد. این ارز پرتقاضا در نهایت هفته را با نرخ ۴۵۳۳ تومان به پایان رساند. در مجموع، دلا در هفته ای که گذشت روزهای نسبتا پرنوسانی را پشت سرگذاشت.

وضعیت در بازار سکه هم تقریبا به همین صورت بود. در نخستین روز هفته گذشته سکه یک میلیون و ۵۱۹ هزار تومان قیمت خورد؛ در اواسط هفته به یک میلیون ۵۲۸ هزار تومان رسید اما در پایان هفته روند نزولی به خود گرفت و یک میلیون و ۵۱۸ هزار تومان به فروش رسید.

در این میان بازار طلای ۱۸ عیار کمی متفاوت از سکه و دلار بود، چراکه مسیر صعودی را طی کرد؛ به گونه ای که هر گرم طلای ۱۸ عیار در ابتدای هفته حدود ۱۴۲ هزار تومان عرضه شد اما در اواسط هفته به ۱۴۴ هزار تومان رسید و نهایتا با ادامه روند افزایشی، هفته را با نرخ ۱۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به پایان رساند تا بالاترین نرخ برای هر گرم طلای ۱۸ عیار در سال جاری رقم بخورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات