صنعت کار » فولکس‌واگن ID در حال آماده‌سازی برای تولید

فولکس‌واگن ID در حال آماده‌سازی برای تولید

فولکس‌واگن آخرین مراحل آزمایش هاچبک الکتریکی خود را با پوشش استتاری به اتمام می‌رساند.
به گزارش صنعت کار، هفته گذشته تصاویر جاسوسی هاچبک کوچک استتار شده در حالی پخش شد که فولگس‌واگن رسماً اعلام کرد اولین هاچبک تمام برقی خود را برای تولید آماده می‌کند. این خودروساز آلمانی همچنین گفته که نسخه در حال تست به تکنولوژی خودرو‌های برقی سال ۲۰۱۶ مجهز است و نسخه نهایی که تولید آن در ماه نوامبر ۲۰۱۹ آغاز می‌شود، از تکنولوژی روز بهره می‎برد.
فولکس‌‎واگن ID از لحاظ ابعاد به گلف نزدیک‎ خواهد بود و از نظر قیمت نیز با نسخه دیزلی گلف در یک سطح قرار دارد. قیمت پایه گلف دیزلی از ۳۷ هزار دلار آغاز می‌شود که برابری آن با یک خودروی برقی در همان ابعاد، خبر از اهداف فولکس‌واگن در جهت جایگزینی خودرو‌های برقی با دیزلی می‎دهد. این در‌حالی است که دولت آلمان نیز از ممنوعیت تردد خودرو‌های دیزلی طی چند سال آینده و منع استفاده از خودرو‌های موتور درون‌سوز (سوخت فسیلی) تا اواسط دهه بعدی خبر داده است.
فولکس‌واگن ID که سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می‌شود، دارای یک موتور برقی ۱۶۸ اسب‌بخاری است که در عقب خودرو نصب شده و نیروی تولیدی را نیز به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. به این ترتیب با یک هاچبک اسپرت دیفرانسیل عقب مواجه هستیم که فضای داخلی بسیار جادار و راحتی نیز ارائه خواهد کرد. از سوی دیگر می‌توان ID را ورژن تمام برقی گلف نیز به‌شمار آورد.
بر‌اساس اخبار منتشر شده از فولکس‌واگن، ID قرار است با یک‌بار شارژ محدوده ۳۳۰ تا ۵۵۰ کیلومتر را طی کند که عدد بسیار قابل توجهی است. از دیگر امکانات ID می‌توان به اتصال دائم به شبکه اینترنت و پشتیبانی ۲۴ ساعته از سوی کمپانی اشاره کرد. همچنین احتمال استفاده از امکانات پیشرفته‌ای مانند دستگیره‌های جمع‌شونده درب‌ها و دوربین‌های نصب شده روی درب به جای آینه بغل وجود دارد.
فولکس‌واگن ID در حال آماده‌سازی برای تولید
منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات