صنعت کار » اعلام قیمت خودرو تا هفته آینده/شروط کاهش قیمت خودرو

اعلام قیمت خودرو تا هفته آینده/شروط کاهش قیمت خودرو

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار قیمت جدید خودروهای پرفروش تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش صنعت کار، رضا رحمانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: خودروسازان موظفند خودروهایی که با قیمت قطعی فروخته اند با همان قیمت واگذار کنند.

وی با اشاره به مصوبه فروش خودرو بر اساس حاشیه بازار گفت: هدف اصلی از این مصوبه پایین آوردن قیمت خودرو در بازار است؛ البتهشرط اینگونه فروش خودرو افزایش تولید و عرضه آنهاست.

وزیر صنعت گفت: دو خودروساز اصلی کشور، تنها مجوز پیش فروش ۳۰ درصد از ظرفیت تولیدشان را دریافت کرده اند؛ اما باید گفت که دو علت اصلی بدقولی خودروسازان در عمل به تعهداتشان، مشکلات ورود قطعات از خارج و کاهش تولید خودرو بود.

وی با اشاره به بازار ۷۰ هزار میلیارد تومانی خودرو در کشور گفت: ۵۰۰ هزار نفر در ۲ هزار واحد صنعتی قطعه ساز در ۱۵ استان کشور در این صنعت مشغول به کار هستند؛ این در حالی است که چند ماه پیش تولید خودرو در کشور به شدت کاهش یافته بود و در وضعیت خطرناکی بودیم؛ اما اکنون روند نزولی تولید خودرو کاهش یافته و شاهد افزایش تولید هستیم.

رحمانی با اشاره به وجود ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرک گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی این خودروها به زودی ترخیص می شود و به دست خریداران و مصرف کنندگان خواهد رسید؛ پس تأثیر کاهش نرخ ارز در آینده خودش را نشان خواهد داد.

وی گفت: هیچ دلیلی برای افزایش قیمت کالاهای اساسی که با نرخ ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی دلار به کشور وارد می شوند وجود ندارد؛ در تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم اما مشکل اساسی در شبکه توزیع است که این کالاها به دست مردم نمی رسد و رضایتمندی عمومی در این زمینه وجود ندارد.

رحمانی با بیان اینکه در فرآیند توزیع کالاهای اساسی بازنگری کرده ایم؛ به تشدید کنترل ها و نظارت ها در بازار اشاره کرد و افزود: در هشت ماهه اول امسال بیش از ۲ میلیون بازرسی در سراسر کشور صورت گرفته است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات