صنعت کار » بازار خودرو به سمت آرامش می‌رود

بازار خودرو به سمت آرامش می‌رود

سرانجام پس از التهابات ایجاد شده در بازار خودرو متاثر از نوسانات نرخ ارز، در روزهای اخیر قیمت کارخانه‌ای بعضی محصولات اعلام شد. امروز هم ایران خودرو قیمت جدید برخی خودروهای خود را اعلام کرد که از جمله اخبار مهم بود و می‌تواند نشانه‌هایی از فروکش هیجانات بازار خودرو باشد.

به گزارش صنعت کار، پس از ایجاد ثبات نسبی در قیمت لوازم خانگی، مسکن و خودرو، امروز تا حدودی بازار خودرو از حالت بلاتکلیفی درآمد که می‌تواند آغاز انجام معاملات و خروج کارخانجات از رکود فعلی تولید باشد. امروز در شرایطی قیمت کارخانه‌ای پژو ۲۰۷، دانگ‌فنگ، دنا پلاس، هایما و پژو پارس از سوی ایران‌خودرو اعلام شد که در ماه‌های گذشته نمایشگاه‌ها قیمت‌های پرتی را برای این محصولات اعلام می‌کردند. با این حال از بازار خودرو خبر می‌رسد که اعلام قیمت جدید این خودروها، کاهش قیمت آنها در بازار آزاد را به دنبال داشته است.

به هر حال پس از مدت‌ها انتظار، امروز گروه صنعتی ایران خودرو طی بخشنامه‌ای قیمت جدید پنج محصول خود را به نمایندگی‌های فروش ابلاغ کرد. بر این اساس قیمت پژو ۲۰۷ آی دنده دستی معادل ۷۰ میلیون تومان، دانگ‌فنگ H30 اتوماتیک معادل ۷۵ میلیون تومان، دنا پلاس ۷۶ میلیون تومان، هایما S5 توربو دنده اتوماتیک ۱۳۸ میلیون تومان و پژو پارس LX اتوماتیک ۷۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، اعلام شده است. در شرایط فعلی می‌توان امیدوار شد که اعلام قیمت‌های قطعی از سوی خودروسازان به ایجاد آرامش و ثبات در بازار خودرو منجر شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات