صنعت کار » راهکارهای دور زدن تحریم های برای تامین قطعات / لزوم فعال کردن گزینه بدون انتقال ارز در ثبت سفارش

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی مطرح کرد؛

راهکارهای دور زدن تحریم های برای تامین قطعات / لزوم فعال کردن گزینه بدون انتقال ارز در ثبت سفارش

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: اگر گزینه بدون انتقال ارز در ثبت سفارش باز باشد این امکان صورت خواهد گرفت که می تواند کمک بزرگی باشد و قطعه سازان می توانند پول های خود را به خارج از کشور حواله کنند.
به گزارش صنعت کار، آرش محبی نژاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی در مورد قطع همکاری بانک چینی با ایران و راهکارهای تامین قطعات خودرو در زمان تحریم اظهار کرد: کونلون بانک یک فرصت بود که اگر به نتیجه می رسید می توانست وضعیت را در این شرایط سخت، بهبود ببخشد که متسفانه محقق نشد اما تنها راه چاره نبود و راه های دیگری در این زمینه وجود دارد.
وی با اشاره به راهکارهای دور زدن تحریم  ها برای تامین قطعات خودرو گفت: یکی از راهکارهایی که می تواند ثبت شفارش را تسهیل کند استفاده از ارز صرافی ها است که البته دولت به دلیل آنکه از آثار تورمی نرخ ارز هراس دارد فعلا این امکان را به واردکنندگان و به تبع قطعه سازان نداده است و اگر گزینه ” بدون انتقال ارز” در ثبت سفارش باز باشد این امکان صورت خواهد گرفت که می تواند کمک بزرگی باشد و قطعه سازان می توانند پول های خود را به خارج از کشور حواله کنند.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی با بیان اینکه در دوره جدید تحریم ها صنعت خودرو به طور مستقیم مورد هدف قرار گرفته تاکید کرد: مبادله کالا به کالا راهکار دیگری است که در این دوره می تواندد اثربخش باشد؛ واردات در مقابل صادرات راهکاری است که بدون هیچ تراکنش مالی که شامل تحریم شود می تواند کالاهای مورد نیاز را تامین کند.
محبی نژاد تاکید کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل به خصوص با کشورهای همسایه از جمله مواردی است که می تواند به اقتصاد کشور کمک کند و به طور کلی استفاده از آنچه گفته شده در بهبود وضعیت قطعه سازی و تمام صنایع موثر خواهد بود.
منبع: خودروکار
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات