صنعت کار » تولید لوازم خانگی در مهرماه امسال افزایش یافت

تولید لوازم خانگی در مهرماه امسال افزایش یافت

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان دهنده بهبود وضعیت و رشد تولید لوازم خانگی در مهرماه نسبت به شهریورماه امسال است.

به گزارش صنعت کار، از آمارهای وزارت صنعت، در مهرماه امسال به ترتیب ۵۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه یخچال، ۸۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه یخچال و فریزر، ۴۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی و ۲۱ هزار و ۹۰۰ دستگاه کولر آبی در کشور تولید شد.
در هفتمین ماه از سال، تولید تلویزیون با رشد ۱۸٫۲ درصدی، یخچال و فریزر با رشد ۳۱٫۵ درصدی، ماشین لباس شویی با رشد ۲۹٫۱ درصدی و کولر آبی با رشد ۵٫۶ درصدی همراه بوده است.

** کاهش تولید لوازم خانگی در هفت ماهه امسال
با این حال، بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از کاهش تولید انواع لوازم خانگی از آغاز امسال تا پایان مهرماه است، به طوری که در این مدت تولید انواع تلویزیون با کاهش ۳۲٫۵ درصدی در همسنجی با پارسال به ۳۹۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه رسید.
در هفت ماهه امسال ۵۵۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه یخچال و فریزر توسط شرکت های داخلی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۳٫۸ درصد کاهش نشان می دهد.
بر پایه این گزارش، تا پایان مهر ماه ۲۹۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شد که در همسنجی با پارسال ۳۸٫۲ درصد کاهش داشته است.
همچنین در مدت یاد شده ۵۲۸ هزار و ۴۰۰ دستگاه کولر آبی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵٫۹ درصد افت داشته است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات