صنعت کار » 625میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن مصوب شد

۶۲۵میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن مصوب شد

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از مصوب شدن 625 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری از آغاز امسال تا پایان مهرماه است.

به گزارش صنعت کار، این حجم از سرمایه گذاری مربوط به ۴۳ طرح صنعتی، معدنی و تجاری است که در مدت یاد شده در هیات سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسیده است.
این آمار در همسنجی با پارسال هر چند از نظر تعداد طرح ها ۱۳٫۲ درصد رشد نشان می دهد، اما از نظر حجم کل سرمایه گذاری خارجی ۶۶٫۱ درصد کاهش داشته است.
«مجموع سرمایه گذاری خارجی مصوب شده در هفت ماهه پارسال یک میلیارد و ۸۴۴ میلیون دلار بوده است.»
برپایه این گزارش، شرکت هایی از هلند، اتریش، هند، افغانستان، ترکیه، سنگاپور و جزایر ویرجین انگلستان، فرانسه، لهستان، چین، آلمان، سوئیس، بحرین، ایتالیا، امارات، عراق، تایوان، قزاقستان و آذربایجان، اقدام به سرمایه گذاری در کشورمان کرده اند.
بر اساس گزارش بانک جهانی، نرخ رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۷ برابر ۳٫۸ درصد بوده است؛ این بانک از تورم بالا، نوسان نرخ ارز و تحریم های آمریکا به ‌عنوان عواملی نام برده که سبب می شود رشد اقتصادی کشور در یکی ۲ سال آینده کاهشی باشد اما بنا بر پیش بینی کارشناسان بانک جهانی، اقتصاد ایران بار دیگر از سال ۲۰۲۰ میلادی در مدار صعودی قرار می گیرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات