صنعت کار » طرح توسعه فرودگاه کیش سال آینده به اتمام می رسد

طرح توسعه فرودگاه کیش سال آینده به اتمام می رسد

مشاور رئیس جمهوری از اتمام طرح توسعه فرودگاه کیش در سال آینده خبر داد و گفت: این پروژه نیازمند حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که از منابع داخلی مناطق آزاد تامین خواهد شد.

به گزارش صنعت کار، مرتضی بانک در نشست خبری در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر جدیدترین وضعیت طرح توسعه فرودگاه کیش، اظهار کرد: ساخت این پروژه از سال ۱۳۹۲ آغاز شده که به دلایلی دچار وقفه ای شد.

وی با بیان این که بر اساس برنامه این طرح سال آینده به اتمام می رسد، افزود: با بهره برداری از این طرح توسعه ای ظرفیت کنونی فرودگاه کیش در اعزام و پذیرش مسافر از ۳٫۵ میلیون نفر کنونی به ۸ میلیون نفر افزایش می یابد.

وی با اعلام این که ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این طرح نیاز است که از منابع داخلی مناطق آزاد تامین خواهد شد، تصریح کرد: این طرح هم اکنون ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات مورد نیاز آن توسط شرکت پیمانکار در حال خرید از خارج است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان این که ترمنیال جدید فرودگاه کیش ۴۵ هزار مترمربع وسعت دارد، اظهار کرد: ترمینال جدید فرودگاه قشم به بهره برداری رسیده، اما شهر فرودگاه این جزیره به ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که قرار بود چینی ها آنرا تامین کنند.

بانک بیان کرد: طرح جامع شهر فرودگاهی قشم تهیه شده و به دنبال سرمایه گذار برای اجرای آن هستیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات