صنعت کار » طرح جامع زغال سنگ تدوین می‌شود / افزایش ۲۵ درصدی تولید زغال سنگ

طرح جامع زغال سنگ تدوین می‌شود / افزایش ۲۵ درصدی تولید زغال سنگ

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۲۵ درصدی تولید زغال سنگ از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه خبر داد و گفت: طرح جامع زغال سنگ برای نخستین بار در کشور تدوین و ابلاغ می‌شود.

به گزارش صنعت کار، رضا رحمانی در نشست با فعالان زغال سنگ کشور از افزایش ۲۵ درصدی تولید زغال سنگ ازابتدای امسال تا پایان آذر ماه خبر داد وگفت: تولید کنسانتره زغال سنگ در این مدت حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزارتن بود و این در حالی است که تولید سال قبل در همین مدت حدود یک میلیون تن بوده است.

اظهار کرد: ذخایر ما قابل توجه است و بازار مطمئنی هم در کشور داریم و طرح جامع زغال سنگ نیز در آینده نزدیک و برای نخستین بار در کشور تدوین و ابلاغ می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم ارتقای سطح ایمنی معادن به خصوص معادن زغال سنگ کشور گفت: ایمنی در همه صنایع باید جدی گرفته شود و نقطه حساس آن در معادن به ویژه معادن زغال سنگ است و باید اقدامات آموزشی انجام دهیم و قبل از حادث شدن حوادث ناگوار ضمن تهیه تجهیزات مورد نیاز، هشدار لازم و نظارت مستمر اعمال شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بر ارتقای وضعیت معیشت و حقوق و مزایای کارگران شاغل در بخش معادن زغال سنگ تاکید کرد و گفت: سرمایه اصلی نیرو‌های انسانی هستند به ویژه کارگرانی که در شرایط سخت کار می‌کنند.

در حاشیه این نشست همچنین معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از توافق بر سر قیمت زغال سنگ در این نشست خبر داد و گفت: از این پس قیمت زغال بر مبنای درصدی از قیمت فولاد تعیین می‌شود.

جعفر سرقینی افزود: فرمول تعیین قیمت زغال سنگ ۲۶.۵ درصد قیمت فولاد تعیین شد بدین ترتیب هر تن زغال سنگ که تحویل فولادی‌ها می‌شود به این میزان درصد قیمت فولاد را می‌پردازند.

وی تصریح کرد: در صورت ارزان یا گران شدن فولاد تفاوتی به حال طرفین نخواهد داشت.

منبع: میزان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات