صنعت کار » تمام مشترکان تهرانی برق دار شدند/ برق رسانی به 6 روستا امکان پذیر نیست

تمام مشترکان تهرانی برق دار شدند/ برق رسانی به ۶ روستا امکان پذیر نیست

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: خوشبختانه تا ساعت ۲۳ شب گذشته وضعیت برق تهران به روال عادی بازگشت و همه مشترکان برق دار شدند اما برق رسانی به 6 روستا به دلیل بسته بودن مسیرهای ارتباطی امکان پذیر نیست.

به گزارش صنعت کار به نقل از میزان، محمود رضا حقی فام در خصوص آخرین وضعیت برق رسانی به مناطق مختلف کشور خاطرنشان کرد: از روز گذشته بالغ بر ۱۵ فیدر برق در تهران دچار قطعی بود که بر اثر آن حدود ۴۵ هزار مشترک تحت تاثیر خاموشی قرار گرفت.

وی افزود: از ابتدای خاموشی‌ها ۲۰۰ اکیپ برای برق دار کردن مناطق مشکل دار فعالیت خو را آغاز کردند به طوریکه حدود ساعت ۲۳ اعلام شد که عملیاتخاتمه پیدا کرده و شرایط برق رسانی به شهر تهران به روال عادی بازگشته است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه استان البرز نیز هم زمان با قطعی ۹ فیدر روبرو بود عنوان کرد: در این استان حدود ۷۰ اکیپ عملیاتی برای رفع مشکل مردم در فعالیت بودند که در ساعت ۱۹ عملیات در این استان به اتمام رسید و تمام مناطق برق دار شدند.

حقی فام در خصوص برق رسانی به روستا‌های کشور گفت: در حال حاضر ۵ یا ۶ روستا در آذربایجان شرقی دچار قطعی برق هستند که به دلیل بسته شدن شریان‌های اصلی امکان خدمات رسانی در این روستا‌ها وجود ندارد.

وی افزود: به محض باز شدن مسیرهای دسترسی، اکیپ‌ها آماده برق دار کردن روستا‌های دچار مشکل هستند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر در خصوص علت قطعی برق در نقاط مختلف اظهار کرد: شبکه‌های توزیع برق در سطح کشور هوایی هستند و به دلیل اینکه بیشتر سیم‌ها بدون روکش هستند زمانی که در معرض بارندگی شدید یا برخورد درختان باشند معمولا دچار اتصال و قطعی برق می‌شوند.

حقی فام در انتها خاطرنشان کرد: در این شرایط در خیلی از نقاط اقداماتی از قبیل شاخه زنی درختان و استفاده از کابل‌های خود نگهدار صورت گرفته بود که در صورت انجام ندادن این اقدامات خاموشی‌ها در کشور بسیار گسترده رخ می‌داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات