صنعت کار » نیاز وارداتی صنعت سیمان از محل ارز صادراتی آنها تامین می شود

نیاز وارداتی صنعت سیمان از محل ارز صادراتی آنها تامین می شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین نیازهای وارداتی صنعت سیمان از محل ارز حاصل از صادرات آنها در دستور کار قرار دارد.

به گزارش صنعت کار، «جعفر سرقینی» در آیین افتتاح دهمین نمایشگاه صنعت سیمان و صنایع وابسته در محل نمایشگاه های بوستان گفت و گو افزود: این شیوه برای صنعت فولاد نیز پیگیری می شود.
وی گفت: اقتصاد مقاومتی همواره با معدن و صنایع معدنی عجین بوده و در دور گذشته تحریم‌ها و تحریم‌های فعلی این بخش کمترین آسیب را دیده است.
سرقینی اظهار داشت: اکنون صادرات و تهیه مواد اولیه و قطعات مورد نیاز در بخش معدن و صنایع معدنی دشوار شده، اما صنایع معدنی متوقف نشده اند.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت آمارهای هشت ماهه امسال در بخش معدن و صنایع معدنی را نشانه تداوم تولید در این بخش دانست و گفت: تولید فولاد در این مدت ۱۸ درصد نسبت به دوره مشابه پارسال رشد داشته اما تولید سیمان در دوره یاد شده نیم درصد کاهش بوجود آمد.
وی خاطرنشان کرد: شرایط سخت کنونی و تحریم‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت و در دوره های گذشته شرایطی سخت تر از این را تجربه کرده ایم.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت خواستار آن شد تا انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان به ارائه پیشنهادات خود برای کاهش و رفع مشکلات در این صنعت بپردازد.
سرقینی در عین حال افزود: هر صنعتی دوران فراز و نشیب دارد، اما توسعه کشور بدون تولید سیمان مفهومی ندارد.
به گفته این مقام مسئول، بازار سیمان ایران گسترده است و در جاده ها، بافت های فرسوده شهری، روستاهای کشور و اجرای حجم عظیم پروژه های عمرانی در بخش های مختلف به سیمان نیاز داریم.
وی اظهار داشت: چنانچه کشور از موضوع تحریم‌ها رهایی پیدا کند، شرایط صنعت سیمان نیز بهبود خواهد یافت و بازارهای متنوعی پیش روی قرار می گیرد.
سرقینی گفت: امروز ۲۹ درصد صنعت سیمان متعلق به بخش خصوصی واقعی است و این مهم که یک تکلیف قانونی است، قابلیت افزایش دارد.
به گفته وی، امسال حداقل ۴۸ میلیون تن سیمان در کشور مصرف و ۱۲ میلیون تن صادر می‌شود و با مجموع ۶۰ میلیون تن تولید می توان کماکان به آینده امیدوار بود.
سرقینی اظهارداشت: ۱۰ میلیون تن ظرفیت تولید جدید در عرصه سیمان در راه است و دیر یا زود وارد بازار خواهد شد.

منبعک ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

خودروکارعصر تشکلعصر خدماتعصر خدمات